Po godzinach Polityka i Społeczeństwo

Dziwaczne zdjęcia z ćwiczeń polskich żołnierzy. Co jest z tymi hełmami?!

Żołnierze
Shutterstock

W sieci można znaleźć zdjęcia Dowództwa Garnizonu Warszawa. Pochodzą one z ćwiczeń żołnierzy Pułku Ochrony. Internauci zauważyli, że hełmy wojskowych wyglądają dość… dziwnie. Zupełnie jakby zostały doklejone w programie komputerowym. I ponoć tak właśnie się stało…

Hełmy z Photoshopa?

Sam post ze zdjęciami Dowództwa Garnizonu Warszawa usunięto. Tyle że jego kopie krążą po sieci. Zdjęcia możecie zobaczyć m.in. na profilu Gunblog.

“Jeżeli, patrząc na powyższe zdjęcia, oświetlenie hełmów żołnierzy wyda wam się nieco dziwne i niepasujące do reszty, to dlatego, że wyposażenie to zostało dodane w programie graficznym. Dlaczego? Najpewniej powodem jest fakt, że Pułk Ochrony wciąż ma na wyposażeniu hełmy wz. 67/75. Jest to sprzęt, który przyjęto oficjalnie w kwietniu 1967 r.”

– zauważa “Komputer Świat”.

Dlaczego zakryto hełmy? Tego nie wiadomo. Gunblog sugeruje, że powodem może być to, że żołnierze pułku nadal używają hełmów z czasów PRL. Może dlatego w programie do obróbki zdjęć ktoś “dokleił” nowoczesny wariant hełmu:

“Nie no na serio. DOWÓDZTWO GARNIZONU WARSZAWA pokazuje żołnierzy, ale jest im wstyd, że ganiają w oporządzeniu z lat 70tych, więc użyli fotoszopa, żeby nie było widać stalowego hełmu wz.67/75 po wojskowym remoncie Serio k.. dokleili im w fotoszopie, że niby mają hełmy kewlarowe xDDDD. TEN KRAJ TO ŻART.
edit: usunęli post, ale w internecie nic nie ginie”.

Nie no na serio. DOWÓDZTWO GARNIZONU WARSZAWA pokazuje żołnierzy, ale jest im wstyd, że ganiają w oporządzeniu z lat…

Opublikowany przez Gunblog – Broń Palna Poniedziałek, 1 marca 2021

Internauci kpią sobie z fotomontażu, ale czy jest z czego?

Internauci pod postem szybko zaczęli kpić sobie z photoshopowych hełmów. Pytanie, czy jest z czego? Prawdę powiedziawszy to tragiczne – zarówno pod kątem PR-owym, jak i wojskowym. Okazuje się, że polscy żołnierze używają hełmów, które mają kilkadziesiąt lat! Może choćby pod kątem sesji zdjęciowej – dla uzyskania lepszego wizerunku – ktoś powinien ubrać ich w nowoczesny ekwipunek.

Źródło Facebook, Komputer Świat

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie