Po godzinach

Dziwaczne wieści z Korei Północnej. Reżim Kim Dzong Una odnalazł przyczynę koronawirusa, nie uwierzycie, co wymyślono tym razem

Alexander Khitrov / Shutterstock.com

Przywódcy Korei Północnej już wiedzą skąd i jak dotarł do nich koronawirus. W całej opowieści reżimu brakuje tylko kosmitów.

Przez Koreę Północną przetacza się fala covidowych zakażeń. Pierwszy przypadek zdiagnozowano 12 maja. Reżim zamknięty przed światem na cztery spusty i obłożony sankcjami, zalecał obywatelom w ramach leczenia płukanie gardła solą i gorące napary. Według “instrukcji użycia soli”, płukanie gardła słoną wodą powinno się odbywać rano i wieczorem. Władza zachęcała także do picia herbaty imbirowej, naparu z wiciokrzewu lub z liści wierzby.

Brakuje tylko kosmitów

Jak informuje północnokoreańska agencja prasowa KCNA, 18-letni żołnierz i pięcioletni chłopiec mieli kontakt z “niezidentyfikowanymi materiałami“. Sytuacja miała mieć miejsce “wokół koszar i domów mieszkalnych” w pierwszych dniach kwietnia. Tak miała się zacząć pierwsza fala zakażeń.

– Wyniki śledztwa wykazały, że kilka osób przyjeżdżających z rejonu Iphori w powiecie Kumgang w prowincji Kangwon do stolicy w połowie kwietnia miało gorączkę, a wśród ich kontaktów także zaobserwowano gwałtowny wzrost przypadków gorączki – pisze państwowa agencja.

Reżim nie używa wprost słowa “koronawiurs”, tylko mówi o “przypadkach gorączki”. Podobnie jak Rosja nie mówi o wojnie w Ukrainie tylko o “operacji specjalnej”.

Kolejna epidemia

W połowie czerwca pojawiły się informacje o tajemniczych przypadkach zachorowań związanych z jelitami. Kim Dzong Un zarządził wprowadzenie kwarantanny.

Na razie nie wiadomo, jaka jest liczba zachorowań. Według pojawiających się przypuszczeń, tajemniczą chorobą może by tyfus lub cholera.

Region w którym wybuchła epidemia głównym ośrodkiem rolniczym Korei Północnej. Według ekspertów wybuch choroby może jeszcze bardziej niedobory żywności, które są tam na porządku dziennym.

Czytaj również:

Źródło: Onet.pl, pap.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie