Polityka i Społeczeństwo

Dziwaczna relacja Ziobry i Morawieckiego. Nie cierpią się, ale nie mogą bez siebie żyć? “Nie my decydujemy o zmianie premiera”

Czy Solidarna Polska szykuje się do wywarcia presji na Jarosława Kaczyńskiego, by ten odwołał Mateusza Morawieckiego?

To pytanie można też odwrócić. Czy Mateusz Morawiecki szykuje się do wyrzucenia Zbigniewa Ziobry z rządu? Zdrowy rozsądek podpowiada, że obaj panowie powinni się rozstać. Minister sprawiedliwości przy każdej nadarzającej się okazji beszta premiera. Szef rządu zachowuje pokerową minę i odpowiada dyplomatycznie na zaczepki.

Odwołanie premiera?

Sejmowa reporterka “Gazety Wyborczej” doszła do wniosku, że pora zapytać polityków Solidarnej Polski, czy mają w planach wywarcie presji na Jarosława Kaczyńskiego, by ten wyrzucił ze stanowiska Mateusza Morawieckiego. Każda osoba obserwująca obóz rządzący dochodzi do takich samych konkluzji. Można nawet powiedzieć, że Morawiecki jest dla Ziobry jeszcze większym wrogiem niż Donald Tusk.

Gdy Mariusz Gosek dostał pytanie, czy Solidarna Polska zwracała się do prezesa PiS o zmianę premiera, u polityka było widać lekkie zakłopotanie. – A dlaczego Solidarna Polska miałby występować o zmianę premiera? – odpowiedział pytaniem na pytanie.

Ze strony PiS-owskiego koalicjanta pod adresem szefa rządu padają najcięższe zarzuty, włącznie z oddaniem suwerenności Polski. Podobne pytanie zostało skierowane do Marii Kurowskiej, znanej z tego, że bardzo lubi uderzać w antyunijne tony. Posłanka zapewnia, że nigdy nie było pomysłu, żeby Morawieckiego pozbawić urzędu.

Solidarna Polska jest w rządzie z kłamcą?

Najnowsza odsłona konfliktu między premierem i ministrem sprawiedliwości dotyczy tzw. kamieni milowych, wpisanych do Krajowego Planu Odbudowy (KPO) i zatwierdzonych przez rząd i Komisję Europejską. Na początku mogło się wydawać, że najbardziej zdziwiony ich treścią jest rząd, który je negocjował. W praniu okazało się, że szef rządu z z dwoma ministrami dopisał kilka punktów, które nie były uzgadniane z Solidarną Polską.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie