Po godzinach

Dziś 27. finał WOŚP. Nie uwierzycie, co można wylicytować

Fot. Shuttershock

Dziś wielki Finał WOŚP. Zbiórka publiczna, organizowana po raz 27 przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Całość pokazywana jest w bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Składają się na to bloki, czyli wejścia na żywo rozmieszczone w całodziennej ramówce Programu. Równocześnie w całej Polsce odbywa się największa w naszym kraju zbiórka publiczna. Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbiera pieniądze, rozliczane następnie w około 1700 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie.

Pomagać można czynnie uczestnicząc w wielu wydarzeniach artystycznych, kulturowych bądź licytacjach. To ostatnie, jest dziecinnie proste. Bez wychodzenia z domu, w poszukiwaniu za puszką tudzież inną formą wsparcia fundacji możemy dorzucić swoją cegiełkę biorąc udział w licytacjach. Potrzebujemy tylko dostępu do internetu.

Jak co roku  celebryci, politycy i inne znane osobowości oferują na licytacje spotkania, kolacje i inne wydarzenia w swoim towarzystwie. Okazuje się, że Polacy są w stanie naprawdę wiele zapłacić aby spędzić parę chwil z gwiazdą. Zebraliśmy dla Was kilka ciekawych aukcji, które cieszą się dużą popularnością wśród internautów.

Przykładem jest spotkanie i lunch w towarzystwie znanego, polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Piłkarz po raz kolejny angażuje się w aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i oferuje spotkanie dla dwóch osób. Spotkanie może się odbyć w Warszawie lub Monachium, po uzgodnieniu z wygranym oraz po ustaleniu terminu z Robertem, jednak nie później niż w roku 2019. Do tej pory udział w aukcji bierze tylko 13 osób ale kwota jaką osiągnęło to spotkanie robi wrażenie. Ponad 95000 zł. Licytacja potrwa jeszcze 11 dni. Podobne spotkanie oferuje polityk Donald Tusk. Wspólny dzień z Przewodniczącym w siedzibie Rady Europejskiej. Licytacja potrwa jeszcze 17 zł, a zebrano już ponad 35000 zł.

Na aukcjach allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, oprócz ciekawych spotkań wylicytować można wiele przedmiotów. Duża części z nich, to takie o dużej wartości, sentymentalne, historyczne, które towarzyszyły znanym osobom w ważnych wydarzeniach. Przykładem jest kurtka, którą dla WOŚP podarował Prezydent Andrzej Duda. Czarna kurtka z haftami góralskimi. Do kurtki dołączone jest zdjęcie z podpisem Pana Prezydenta. Zdjęcie zostało wykonane 15.10.2017 r. podczas nieformalnego spotkania w trakcie Szczytu V4 odbywającego się na Węgrzech. Kurtkę można licytować przez 9 dni, a jej wartość na ten moment to blisko 1500 zł.

Warty uwagi jest również gest Mistrza Europy, wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach samochodowych – Kajetana Kajetanowicza. Na szczytny cel, podarował rękawice rajdowe. To właśnie w nich zdobył – jako jedyny Polak – historyczny, trzeci tytuł rajdowego Mistrza Europy. Do końca aukcji pozostało jeszcze 17 dni, a przedmiot na ten moment zyskał wartość ponad 3000 zł.

Dla wielbicieli muzyki i fanów znanego piosenkarza, Dawida Podsiadło znaleźliśmy bardzo ciekawą, oryginalną propozycję. To Małomiasteczkowy Kiosk. Jak napisał sam Podsiadło : “Mogliście mnie widzieć w nim jak sprzedawałem draże Korsarze pod Pałacem Kultury i Naukioraz na Małomiasteczkowej Trasie. ” Co ciekawe, internauci wycenili go już na kwotę 8100 zł, a to jeszcze nie koniec licytacji. Potrwa ona jeszcze 18 dni.

W imieniu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy trafia niezwykła aukcja: “Chcesz być krok przed wszystkimi? A może jesteś pasjonatem transportu publicznego? Ta aukcja Miasta Stołecznego Warszawa jest właśnie dla Ciebie! Proponujemy niezapomniane przeżycia podczas przejazdu testowego na nowym, wschodnim odcinku #metro2 (od Dworca Wileńskiego przez stacje: Szwedzka, Targówek, do stacji Trocka)”. Chętnych nie brakuje, a wydarzenie można licytować jeszcze przez 18 dni. Na ten moment wylicytowano już ponad 3000 zł za tę aukcję.

Sami widzicie, że nie wychodząc z domu można wesprzeć Fundację WOŚP i polską medycynę licytując mnóstwo ciekawych i wartościowych wydarzeń, spotkań oraz przedmiotów. Warto też wyjść z domu i dać przykład innym spacerowiczom, dorzucają symboliczną złotówkę do puszki wolontariusza. Zarażajmy gestem, tak pozytywnym. Bez focha!

Fot. Shuttershock

Źródło: aukcje.wosp.org.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie