Polityka i Społeczeństwo

Dziennikarz TVN24 trafił w sedno. TEN materiał TVP Info może się kojarzyć tylko z jednym! [WIDEO]

Fotophoto

TVP Info zamieściło relację z… rozładunku węgla w porcie. Konrad Piasecki, dziennikarz TVN24, miał tylko jedno skojarzenie.

W Polsce trwa alarm węglowy zarządzony przez premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rząd zlecił państwowym spółkom węglowym, dostarczenie do Polski 4,5 mln ton surowca. Morawiecki przespał cztery miesiące i teraz na cito trzeba zwozić z całego świata węgiel na zimę.

Rząd zapewnia, że węgla nie zabraknie i każdy obywatel będzie mógł się w niego zaopatrzyć. Co więcej, Mateusz Morawiecki zapowiedział, że spółki ściągną tyle węgla, że na składach będzie nadwyżka surowca i jego cena będzie spadała.

Trochę inne zdanie mają eksperci z branży energetycznej. Nie wykluczają, że potrzebną ilość węgla da się przywieźć statkami, ale problemem będzie rozładunek w portach i logistyka krajowa. Rząd nie zwraca na nich uwagi i jedzie swoim walcem propagandowym. Oczywiście zaprzęgnięto do niego także prorządową TVP Info, która pokazała relację z portu w Świnoujściu.

Pomarańcze z Kuby czyli czasy słusznie minione

TVP Info przygotowało materiał z… rozładunku węgla w porcie. – Do Polski docierają już pierwsze statki z Indonezji, Kolumbii, czy RPA z zamówionym węglem energetycznym. W porcie w Świnoujściu zacumował węglowiec z pierwszą partią dla Polskiej Grupy Energetycznej – powiedziała prezenterka TVP Info w zapowiedzi relacji.

– Ta dzisiejsza dostawa węgla do portu w Świnoujściu, to dostawa z RPA. Jak państwo widzicie w tym momencie trwa właśnie rozładunek (…) – rozpoczęła reporterka.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie