Po godzinach

Dywersja w TVP? Prawicowe trolle wściekłe na Jacka Kurskiego za promowanie opozycji

Jacek Kurski od momentu przejęcia pełni władzy nad mediami publicznymi realizował starannie zaplanowany scenariusz nie tylko forsowania propagandy rządu, ale i marginalizacji samej obecności opozycji w mediach. O zaburzeniu proporcji w liczbie gości programów TVP z poszczególnych obozów powszechnie wiadomo, jednak kolejne analizy pokazują, jak dalekie zmiany zaszły w TVP w ostatnich latach i pozwalają nam dowiedzieć się wiele o sposobie postrzegania przez Prawo i Sprawiedliwości poszczególnych partii politycznych.

Kurski otrzymał od Jarosława Kaczyńskiego zadanie specjalnie. Mianowicie miał przygotować front medialny do walki z przeciwnikami rządu i chwalenia dobrej zmiany pod niebiosa. Co by nie powiedzieć, obecny szef telewizji publicznej wywiązuje się z niego bezkrytycznie. Media narodowe to od dłuższego czasu pseudoinformacyjny ściek, z którego można wyłowić nie lada propagandowe perełki.  To, że oglądalność Wiadomości TVP spada, nie specjalnie mądrym głowym ze zjednoczonej prawicy przeszkadza.

Od czasu do czasu zdarzają się jednak poważne wpadki. Do takich należy zaliczyć jeden z odcinków serialu “Leśniczówka”, lecącego na antenie TVP. Niby zwykły serial, ale w jednej ze scen na ścianie można zobaczyć opozycyjny plakat, promujący przestrzeganie Konstytucji.

s

S

S

Nie może być przecież tak, że klejnot w koronie mediów narodowych promuje treści opozycyjne, niezgodne z narracją władzy. Jak widać na powyższym wpisie, taka kolej rzeczy nie szczególnie przypadła do gustu prawicowym trollom, którym dosłownie piana zaczęła się pojawiać na ustach.

Ciekawe, co na to Jarosław Kaczyński? Czyżby miało się okazać, że Jacek Kurski po raz kolejny nie sprostał postawionemu mu zadaniu?

fot. youtube

  POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”250″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie