Polityka i Społeczeństwo

Dwucyfrowy spadek poparcia dla PiS! Kaczyński na równi pochyłej [SONDAŻ]

PiS traci poparcie. Widać to w najnowszych sondażach. Pokazuje to teraz np. badanie United Surveys dla DGP i RMF FM. Z kolei pomysł prezydenta, by wyjść z wizerunkowego klinczu dot. praw kobiet nowelizacją ustawy aborcyjnej, nie zadowala Polaków.

Co o pomyśle Dudy sądzą elektoraty?

Nowy pomysł prezydent ma poparcie głównie wyborców PiS (54 proc.), ale i tu dość spora grupa osób (aż 37 proc.) nie jest zadowolona z jego wizji. Nie ma zdania blisko 10 proc..

Jak nie trudno zgadnąć, projekt noweli atakują wyborcy Koalicji Obywatelskiej (KO) ‒ aż 79 proc. z nich nie popiera pomysłu. Podobnego zdania jest aż 71 proc. zwolenników Lewicy. Podzieleni są z kolei wyborcy Konfederacji i PSL-Kukiz’15. Z tej pierwszej grupy pomysł popiera 43 proc. (57 proc. jest przeciw). Wyborcy ludowców są za w 39 proc. (nie popiera projektu aż 59 proc.).

Co ciekawe, projekt prezydenta nie ucieszył też zwolenników zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dudę atakuje za niego np. Kaja Godek.

Notowania PiS spadają

Kontrowersje dot. wyroku TK, który ograniczył prawo do aborcji, źle wypływają na notowania PiS. Jak pokazuje badanie United Surveys dla DGP i RMF FM, na tę partię dziś zagłosowałoby już tylko 31 proc. wyborców. Miesiąc temu było to aż 10 proc. więcej!

Rośnie za to w siłę KO (ponad 25-proc. poparcie) i jej potencjalny koalicjant – Polska 2050. Na ruch polityczny Szymona Hołowni głos chce oddać 15 proc. badanych. To 5 pkt proc. więcej niż we wrześniu.

Lewica cieszy się dziś 6-proc. poparciem. Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacje, ale też PSL.

Źródło: dziennik.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia

Sprostowanie


W artykule autorstwa Pana Adriana Matusa pt. "To musi być fake! Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP" opublikowanym w dniu 4 marca 2021 r. na stronie https://crowdmedia.pl/to-musi-byc-fake-kurski-zada-o-wiele-wiecej-publicznej-kasy-na-swoja-tvp/ nieprawdziwa i wprowadzająca w błąd jest informacja, iż Kurski żąda o wiele więcej publicznej kasy na swoją TVP. W rzeczywistości Prezes TVP nie domaga się więcej pieniędzy dla TVP, a wskazuje, iż gdyby należne opłaty abonamentowe zostaly wniesione w całości, to publiczne media otrzymałyby z tego tytulu prawie 3,5 mld zł.

Ładowanie