Polityka i Społeczeństwo

Dwa miliardy złotych min. na “umowy śmieciowe”. Dlaczego Kurski obchodzi prawo pracy?

TVP nad przepaścią
TVP to państwowa spółka, w firmach z sektora publicznego etyka i legalność działania powinny stać na najwyższym poziomie. Jednak w telewizji rządowej ani etyk, ani prawo nie mają większego znaczenia.

Ciągle napływają skargi na programy TVP do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, teraz okazuje się, że państwowa spółka omija prawo pracy i zatrudnia pracowników na tzw. “umowy śmieciowe”.

Portal wp.pl napisał o ofercie pracy dla grafika w telewizji Kurskiego. Stanowisko de facto obejmuje obowiązki całego zespołu graficznego, jednak nie wiąże się z zatrudnieniem na podstawie umowy o pracę.

W ofercie w ogóle nie zostały podane możliwości zarobkowe, znalazła się tylko obietnica – pracy w dynamicznie rozwijającym się zespole.

TVP jest kontrolowana przez partię rządzącą. Tym bardziej dziwi zatrudnianie w telewizji na podstawie “umów śmieciowych”. Politycy PiS zapowiadali bowiem walkę z taką formą obchodzenia prawa pracy. Media publiczne mają otrzymać prawie 2 miliardy złotych w 2020 r., z czego zdecydowana większość ma przypaść TVP.

źródło: wp.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie