Polityka i Społeczeństwo

Duszpasterz osób LGBT ujawnił piękny list od papieża Franciszka. Jędraszewski z Kaczyńskim powinni zapaść się pod ziemię

Shutterstock / AM113

Jezuita ojciec James Martin opublikował w swoich mediach społecznościowych list, który otrzymał od papieża Franciszka z okazji debaty na temat duszpasterstwa osób LGBT. – Modlę się, abyś kontynuował tę drogę – napisał Ojciec Święty.

Ojciec James Martin, amerykański jezuita, duszpasterz osób LGBT i autor bestsellerowych książek o tematyce religijnej, które zostały opublikowane także w Polsce, opublikował w mediach społecznościowych list, który otrzymał od papieża Franciszka. List został napisany przez Ojca Świętego odręcznie, po hiszpańsku, z okazji debaty online na temat duszpasterstwa osób LGBT.

Papież Franciszek wysłał piękny list z okazji wczorajszego webinarium (…) wyrażając swoje poparcie dla tej posługi i zachęcając do naśladowania bożego „stylu” bliskości, współczucia i czułości – napisał ojciec Martin.

Chcę podziękować za twoją pasterską gorliwość i zdolność bycia blisko ludzi – napisał Franciszek.

Papież podkreślił, że serce Boga jest otwarte na wszystkich i wymienił trzy cechy “boskiego stylu”: bliskość, współczucie i czułość.

Myśląc o twojej duszpasterskiej pracy, widzę, że strasz się naśladować ten boski styl. Jesteś księdzem dla wszystkich kobiet i mężczyzn, tak jak Bóg jest ojcem dla wszystkich kobiet i mężczyzn – napisał Franciszek. – Modlę się, byś kontynuował tę drogę, z bliskością, współczuciem i czułością – podkreślił papież i dodał, że modli się za całe „stado” ojca Martina. Duchowny zamieścił w social mediach skan całego listu, aby uniknąć zarzutów o publikowanie słów wyrwanych z kontekstu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie