Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Dudzie tylko głupoty w głowie. Zobaczcie, na co chce przeznaczyć 22 miliony zł

Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta chce przeznaczyć 22 mln zł na wielki przetarg budowlany. Rozmach dziwi opozycję.

Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta chce przeznaczyć 22 mln zł na wielki przetarg budowalny. W dyspozycji Kancelarii jest siedem budynków: Pałac Prezydencki, Belweder, biura Kancelarii przy ul. Wiejskiej oraz rezydencje na Helu, w Wiśle, Ciechocinku i Promniku.

Wieloletnia umowa ma dotyczyć wszystkich budynków.

Jarosław Urbaniak z Koalicji Obywatelskiej, nie kryje ogromnej rezerwy do podpisywania wieloletnich umów – Obecnie obserwowany jest duży wzrost cen materiałów budowlanych, a sytuacja w branży nie jest stabilna. Z podpisywaniem umów wieloletnich trzeba by raczej poczekać – mówi w rozmowie z “Rzeczpospolitą”. Poseł jest wiceszefem sejmowej komisji regulaminowej, opiniującej budżety najważniejszych instytucji państwowych. Jak zauważa parlamentarzysta, poprzednicy Andrzeja Dudy nie zostawili zaległości remontowych, a prace budowlane realizowane były i są na bieżąco.

Kancelaria Prezydenta ma dość spory rozmach remontowy. W pierwszej połowie roku przeprowadzono przetarg dotyczący elewacji Pałacu Prezydenckiego. Remont potrwa kilka lat i przeznaczono na niego ponad 24 mln zł. Aktualnie trwa przetarg na przebudowę instalacji wentylacji i klimatyzacji w Pałacu Prezydenckim. Koszt to 4,4 mln zł. Miesiąc temu “Rzeczpospolita” pisała o remoncie ośrodka wypoczynkowego na Półwyspie Helskim, na który przewidziano 160 tys. zł.

Obecnie trwa też przetarg na pełnienie nadzoru dla zamierzeń inwestycyjnych i remontowych w obiektach Kancelarii Andrzeja Dudy, a na ten rok zaplanowane są jeszcze zamówienia na przebudowę dachu Pałacu Prezydenckiego i kopuły Ogrodu Zimowego. Pierwsze ma kosztować 370 tys., a drugie – 504 tys. zł. – pisze dziennik. – Działania Kancelarii sprawiają wrażenie, jakbyśmy mieli 1945 r. i wszystko w ruinie – komentuje poseł Urbaniak.

Źródło: Rzeczpospolita.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie