Polityka i Społeczeństwo

Duda zrobił sobie w kampanii taksówkę z rządowego samolotu. Powinien skończyć jak Kuchciński

Prezydent Duda
Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

W trakcie prezydenckiej kampanii wyborczej Andrzej Duda zrobił sobie taksówkę z rządowego samolotu. Wyborcza opisuje echa nierównej walki Trzaskowskiego.

Nikt nie ma wątpliwości, że PiS zaangażował cały aparat państwa w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy. To była nierówna walka na wielu polach. Bonusy w postaci wozów strażackich dla gmin, obiecywane góry pieniędzy, telewizja z nazwy publiczna dotowana dwoma miliardami złotych była na każde zawołanie. Obóz rządzący na nic nie szczędził środków i struktur państwa. Naprzeciwko całej machiny stanął Rafał Trzaskowski z okrojonym budżetem na kampanię wyborczą. Przegrał minimalnie.

Gazeta Wyborcza wraca do kampanii wyborczej, opisując loty Andrzeja Dudy – Co najmniej kilkanaście razy w trakcie ostatniej kampanii wyborczej Andrzej Duda korzystał z rządowego samolotu. Nie były to “oficjalne misje”, ale przeloty na wyborcze wiece, spotykania z gospodyniami wiejskimi i lansowanie się u boku żużlowego mistrza świata – informuje dziennik.

Sławomir Nitras z Platformy Obywatelskiej wystąpił w czerwcu do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) o dane na temat wykorzystania rządowych samolotów przez Andrzeja Dudę. Gazeta Wyborcza nałożyła wykaz na oficjalny kalendarz prezydenta i miejscowości w których odbywały się wiece.

Świętokrzyskie – po wylądowaniu prezydent zwiedził Świętokrzyski Park Narodowy, składał kwiaty pod pomnikiem i odwiedził gospodarstwo agroturystyczne. Dwa dni później rządowa maszyna zawiozła głowę państwa do Gliwic, gdzie wziął udział w obchodach święta Wojsk Specjalnych. W Katowicach wystąpił przed urzędem wojewódzkim.

26 maja samolot z Andrzejem Dudą – jako jedynym pasażerem – poleciał z Warszawy do jego rodzinnego Krakowa. Tego dnia próżno jednak szukać w prezydenckim kalendarzu oficjalnych wydarzeń w tym mieście – pisze Gazeta Wyborcza.

Co robił na Pomorzu, Warmii i Mazurach czy Dolnym Śląsku? Całość do przeczytania na stronie Gazety Wyborczej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie