Polityka i Społeczeństwo Sport

Duda zaspał na urlopie czy chodzi o coś innego? Prezydent wciąż nie pogratulował polskim medalistkom

Duda Kancelaria
Dagmara_K / Shutterstock.com

Wczoraj w nocy Polska doczekała się pierwszego medalu na igrzyskach w Tokio. Srebrne wioślarki nie doczekały się jeszcze gratulacji od Andrzeja Dudy.

Polscy kibice musieli uzbroić się w cierpliwość – pierwszy medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobyliśmy dopiero w nocy ze środy na czwartek. Czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann po fantastycznym finiszu zdobyła srebro. I choć od tego sukcesu minęło już sporo czasu, medalistki wciąż nie doczekały się gratulacji od głowy państwa. Czyżby Duda słodko spał na urlopie i przegapił wiadomość wczorajszego dnia? Może wciąż żyje w błogiej, bezmedalowej nieświadomości?

To o tyle zaskakujące, że i Andrzej Duda, i inni politycy obozu rządzącego zawsze lubili ogrzać się w blasku sportowego triumfu. Kancelaria Prezydenta tweetowała podczas wizyty Dudy w Tokio, gdy obserwował zmagania m.in. zmagania polskiej reprezentacji w koszykówkę 3×3 czy reprezentacji siatkarzy w przegranym meczu z Iranem.

Czy do pana Dudy nie dotarła nadal informacja o sukcesie naszych wioślarek? Stracił zasięg w Juracie czy telefon wpadł mu do Zatoki? – ironizował Marek Belka na Twitterze. W sieci pojawiają się pytania, czy sprawa nie ma drugiego dna. Jedna ze srebrnych medalistek, Katarzyna Zillman, pozdrowiła w wywiadzie na antenie TVP swoją dziewczynę. A wiadomo, jaki stosunek do osób LGBT ma obecna władza – na szczuciu ich Duda prowadził wręcz kampanię prezydencką.

Serio Andrzej Duda nie pogratulował wioślarkom srebrnego medalu olimpijskiego, bo jedna z nich jest lesbijką, a zrobił to wobec tenisisty, który awansował… do ćwierćfinału w komercyjnej imprezie? I to bawiąc w Tokio za nasze pieniądze. To jest straszne i podsycające nienawiść – zastanawiał się Marek Migalski.

O medalistkach zapomniał też Mateusz Morawiecki. Na szczęście zasłużone gratulacje popłynęły do wioślarek z innych stron – złożyli je m.in. Władysław Kosiniak-Kamysz, Rafał Trzaskowski, profil Lewicy, Grzegorz Schetyna czy Barbara Nowacka. Ze strony rządowej medalu pogratulował Piotr Gliński i ministerstwo aktywów państwowych.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie