Polityka i Społeczeństwo

Duda zaplusował u antyszczepionkowców. Ekspert załamany kuriozalną wypowiedzią prezydenta

screen/ wPolsce

Andrzej Duda wziął udział w konferencji GLOBSEC. Po roku pandemii okazuje się, że jego wiedza na temat koronwirusa jest jedną wielką tragedią.

Po roku pandemii prezydent Andrzej Duda udowadnia i to na forum międzynarodowym, że kompletnie nie interesował się szalejącą w Polsce epidemią. Jego aktywności w tej materii można policzyć na palcach jednej ręki. Przez rok można było naprawdę zgłębić wiedzę z dziedziny wirusologii, rozprzestrzeniania się koronawirusa, szczepień czy nawet metod leczenia.

Wystarczyło tylko czytać na ten temat. Naturalnie nie zostaje się po roku ekspertem, ale swobodnie można ogarniać podstawowe wątki.

Andrzej Duda wziął udział w międzynarodowej konferencji GLOBSEC w Bratysławie i wprawił w osłupienie opinię publiczną. Prezydent, zastanawiając się nad sytuacją epidemiczną w Polsce, zabrzmiał jak rasowy antyszczepionkowiec.

– Jeżeli liczba zachorowań w Polsce spadła w tej chwili do takiego poziomu dziennie jak notowaliśmy dokładnie rok temu, to czy rzeczywiście możemy się cieszyć, że jest to efekt szczepienia, czy to efekt tego, że mamy takie warunki pogodowe, taka jest pora roku? W zeszłym roku nie mieliśmy szczepionki, a przypadków było tyle samo – dywagował prezydent.

Dr Paweł Grzesiowski w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” brutalnie rozprawia się z systemem myślenia głowy państwa. Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z Covid-19 podkreśla, że porównywanie obu okresów epidemii jest “bezzasadne”.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie