Po godzinach

Duda z żoną byli na imprezie. Tak dobrze się bawili, że zapomnieli o obostrzeniach

Andrzej i Agata Dudowie wpadli w sidła paparazzi. Jak donosi “Super Express”, wracali z domówki. Problem tkwi w tym, że prezydent nie miał ubranej maseczki.

Prezydent bez maseczki

Andrzej Duda ignoruje przepisy, które tworzy jego zaplecze polityczne? Na łamach “Super Expressu” pojawiły się zdjęcia paparazzi, na których widać parę prezydencką.

Ponoć oboje opuścili mieszkanie znajomych po godzinie pierwszej w nocy. Pierwsza dama miała na sobie maseczkę, ale jej mąż nie.

– Jesteśmy póki co na otwartej przestrzeni, na wolnym powietrzu. Oczywiście apeluję o zachowanie dystansu i jeżeli ktoś może, to oczywiście też zachęcam do noszenia maseczek. Natomiast nie każdy może, nie każdy lubi (nosić maseczkę – red.), a jesteśmy na wolnym powietrzu – mówił Duda już w sierpniu.

Jak widać, już wcześniej podchodził do tematu zabezpieczenia się przed COVID-19 w dość lekki sposób.

– I bez maseczki pan prezydent. Tyle trąbi minister zdrowia o przestrzeganiu zasady: maseczka, dezynfekcja, dystans. A prezydent lekceważy przez takie działania ministra, a przede wszystkim nas, obywateli – czytamy w komentarzu na facebookowym profilu „Super Expressu”.

Już wcześniej na swobodnym podejściu do restrykcji przyłapano Mateusza Morawieckiego czy Jarosława Kaczyńskiego.

Polska vs. COVID-19

Polska ma zaś poważny problem z COVID-19. A konkretnie z tempem szczepień. Przykładowo w Wielkiej Brytanii szczepi się teraz 140 osób na minutę i tempo to rośnie. To już i tak więcej niż liczba wykrywanych nowych przypadków koronawirusa. Ponoć do września po jednej dawce szczepionki ma dostać tam każdy dorosły obywatel.

Wczoraj szef KPRM Michał Dworczyk pytany przez Roberta Mazurka w RMF FM właśnie o tempo szczepień w Polsce bronił rządu. Mówił, że „w ramach UE jesteśmy na czwartym miejscu jeśli chodzi o liczbę zaszczepionych osób”.

– Natomiast trudno porównywać kraje unijne z krajami, które w Unii nie są, ponieważ kraje te, co tu dużo mówić, wynegocjowały lepiej umowy z producentami, otrzymują więcej szczepionek i szybciej – powiedział polityk PiS.

Źródło: Facebook

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie