Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Duda wdał się w dyskusję z Tuskiem, ale rywal był za mocny. Tej riposty prezydent długo nie zapomni

Po słowach Andrzeja Dudy, w których straszył „ideologią LGBT”, zawrzało. Sprawę skomentował też Donald Tusk. Co ciekawe, na ten komentarz odpowiedział sam Duda, ale zapewne nie spodziewał się tak celnej riposty.

Duda szokuje w Brzegu

Donald Tusk przyzwyczaił już do swojej aktywności w mediach społecznościowych. Były premier w ironiczny sposób komentuje aktualną sytuację polityczną w Polsce, nie szczędzi uszczypliwości w stronę polityków partii rządzącej.

Tym razem Tusk zrezygnował z żartów i w konkretnych słowach skrytykował działania Andrzeja Dudy.

Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat – napisał były premier.

Przypomnijmy – w sobotę Andrzej Duda odwiedził w ramach kampanii prezydenckiej Brzeg. Głównym tematem jego przemówienia na wiecu była „ideologia LGBT”. Prezydent ostro zaatakował społeczność LGBT. Podkreślał, że to ideologia i porównał ją do bolszewizmu.

Nie pozwolę na to, żeby ideologizowano ludzi, bo to jest moja odpowiedzialność za dzieci i polską młodzież. Nie po to pokolenie moich rodziców przez 40 lat walczyło o to, żeby wyrzucić ideologię komunistyczną ze szkół, żeby nie można było prać mózgów młodzieży, żebyśmy teraz godzili się na to, żeby teraz przyszła inna ideologia, jeszcze groźniejsza dla człowieka – grzmiał Duda.

Jego wystąpienie wywołało burzę. Sprawą zainteresowały się też zagraniczne media – słowa polskiego prezydenta już obiegły świat. To właśnie do tego nawiązał w swoim wpisie Donald Tusk.

Andrzej Duda najwyraźniej był w wyjątkowo bojowym nastroju, gdyż odpisał Tuskowi.

Panie Donaldzie, miał Pan okazje wystartować w wyborach i prowadzić swoją kampanię. Był Pan dwukrotnie namawiany by się ze mną zmierzyć przez swoje środowisko. Wolał się Pan jednak schować za plecami MKB a później RT. Wie Pan jak się na taką postawę mówiło na podwórku? Cykor… – napisał prezydent.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie