Polityka i Społeczeństwo

Duda umieścił wpis z okazji święta policji. No i w internecie rozpętała się burza

Longfin Media / Shutterstock / zdjęcie poglądowe

Z okazji Dnia Policji prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze specjalny post. Nie spodziewał się jednak reakcji internautów. Głowa państwa chciała pochwalić policjantów, ale komentujący jego tweet szybko przypomnieli o niezbyt chlubnych zachowaniach funkcjonariuszy z ostatniego roku.

Duda świętuje Dzień Policji

Wszystko zaczęło się, jak wspomnieliśmy, od postu.

Ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia

– zacytował na Twitterze treść ślubowania policjantów prezydent.

Nie przewidział jednak, jak widać, że internauci zaczną szybko z tych słów drwić. W komentarzach zaroiło się od zdjęć, na których widać brutalne działania polskiej policji wobec pokojowo protestujących obywateli.

Ślubuję bronić przed rysunkami z kredy oraz rekwirować flagi UE

– drwił jeden internautów przypominając ostatnie akcje policji.

Swoje trzy grosze dodał też były szef CBA Paweł Wojtunik, który życzył policjantom “uwolnienia się od brzemienia ministrów skazanych i kobiet pałowanych…”. Nawiązał tym do zachowania funkcjonariuszy wobec uczestniczek i uczestników Strajku Kobiet.

Czy krytyka policji ma sens?

Jak przypomina np. portal NaTemat.pl, “wśród ostatnich działań policji jest m.in. kuriozalne “pojmanie” flagi Unii Europejskiej czy wiele bezpodstawnych zatrzymań”.

Czy jednak atakowanie policji ma sens? Pamiętajmy o jednym: funkcjonariusze wykonują rozkazy i nie mogą odmówić ich realizacji. Inaczej szybko zasililiby szeregi bezrobotnych.

Bardziej zasadne jest krytykowanie władz, które wydają funkcjonariuszom takie a nie inne polecenia. Tym bardziej, że – jak pokazują badania – w czasie ostatnich miesięcy znacznie spadło zaufanie do policji. Powody są opisane powyżej. Chodzi z pewnością o zachowanie służb wobec protestujących w ramach Strajku Kobiet przedstawicielek płci pięknej.

Źródło: NaTemat, Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie