Polityka i Społeczeństwo

Duda się nie przesłyszał! Prezydent udzielał wywiadu w USA i nagle usłyszał TO niewygodne pytanie

Podczas wizyty w USA Andrzej Duda udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji PBS. Głównym tematem rozmowy była wojna i działania Rosji, ale padło też pewne niewygodne pytanie ws. Polski.

Andrzej Duda przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie wziął udział w 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Prezydent znalazł chwilę, by udzielić wywiadu amerykańskiej telewizji PBS. Rozmowa została wyemitowana w nocy ze środy na czwartek.

Głównym tematem wywiadu była wojna w Ukrainie i działania Rosji. Andrzej Duda ocenił, że Władimir Putin z powodu słabości Rosji zaostrza retorykę. Podkreślił przy tym, że nie da się jednoznacznie stwierdzić, czy kremlowski zbrodniarz jest w stanie użyć broni jądrowej. Duda zaznaczył, że byłoby to przekroczenie wszelkich granic, ponieważ Ukraina takiej broni nie posiada.

Na Rosję nikt nie napadł. A cały świat widzi, że Rosja dopuszcza się mordów, zbrodni wojennych i innych strasznych czynów. I wie, że o tym zaczyna być głośno i że grozi jej za to odpowiedzialność karna, dlatego zaostrza retorykę i straszy bronią jądrową – powiedział prezydent.

W wywiadzie nie zabrakło też tematu polskiej polityki. W pewnym momencie prezydent usłyszał dość niewygodne pytanie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie