Polityka i Społeczeństwo

Duda rozmawiał z rosyjskimi youtuberami o Tusku. Ten odpowiedział ripostą, którą prezydent długo popamięta

Andrzej Duda padł ofiarą żartu rosyjskich youtuberów. Podając się za sekretarza generalnego ONZ, zadzwonili do prezydenta i odbyli z nim rozmowę. Jednym z wątków konwersacji był Donald Tusk.

Pałac Prezydencki potwierdził autentyczność nagrania, które krążyło po sieci. Faktycznie dwóch rosyjskich youtuberów z kanału Vovan222prank nabrało Andrzeja Dudę, który rozmawiał z nimi, myśląc, że po drugiej stronie słuchawki jest António Guterres.

Żartownisie wypytywali prezydenta o wiele spraw. W rozmowie pojawił się też wątek LGBT. Fałszywy Guterres powiedział, że Donald Tusk skarżył się w ONZ, że Duda dyskryminuje środowiska LGBT. Prezydent zaprzeczył. Stwierdził, że ma szacunek do wszystkich, a na sugestię o interwencji Tuska, odparł, że były premier go nie lubi.

Nie trzeba było długo czekać na reakcję samego zainteresowanego. Donald Tusk opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się do słów prezydenta.

Lubię pana, panie prezydencie. Szczególnie za pańską otwartość – napisał Tusk. Smaczku dodaje fakt, że zrobił to po angielsku, co można zinterpretować jako dodatkową uszczypliwość. Wszak z nagrania rozmowy można wysnuć wniosek, że angielszczyzna Dudy nie jest perfekcyjna. Kwestie wypowiadane przez prezydenta przypominały słynne nagranie ze szczytu NATO.

Mówiąc o „otwartości” Dudy, Tusk naturalnie nawiązuje do wypowiedzi prezydenta o środowiskach LGBT. Jak pamiętamy, w czasie kampanii Duda mówił o „ideologii LGBT” i porównywał ją do bolszewizmu. Donald Tusk już wcześniej ostro krytykował te słowa.

Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ją zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat – pisał na Twitterze w czerwcu.

Źródło: Twitter, RMF24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie