Polityka i Społeczeństwo

Duda pomógł Obajtkowi uciec przed wymiarem sprawiedliwości? Borys Budka nie ma wątpliwości

Platforma
Flickr.com/PO

Borys Budka nie zostawił na prezydencie Andrzeju Dudzie suchej nitki. – Prezydent Andrzej Duda wyglądał groteskowo próbując nieudolnie bronić kogoś nie do obrony, czyli prezesa Orlenu Daniela Obajtka – ocenił w Gliwicach.

Budka krytykuje Dudę

Budka skrytykował wczorajszą wypowiedź Dudy. Prezydent zainaugurował VII edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim “12H Slalom Maraton Zakopane 2021” organizowanych przez Fundację Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane. Przy okazji bronił Obajtka, kontrowersyjnego szefa Orlenu, który zasłynął w ostatnim czasie “taśmami”, na których hojnie rzuca przysłowiowym mięsem.

– Jakże groteskowo wyglądał dzisiaj prezydent RP, kiedy w sposób nieudolny próbował bronić rzeczy nie do obrony, czyli pana Obajtka.

Dzisiaj pan prezydent dołączył do ludzi, którzy w dziwny sposób zdają się być absolutnie zależni od człowieka, który nigdy nie powinien zajmować tak ważnego stanowiska, jak prezes największego koncernu paliwowego – powiedział lider PO.

Dalej nie krył oburzenia dot. tego, że Duda uświetnił wspomniane wydarzenie.

Jak można wziąć udział w turnieju, który współorganizuje człowiek, który zasłynął z tego, że jako instruktor narciarstwa sprzedawał maseczki i robił na tym interesy? Jak można brać udział w turnieju, który jest organizowany przez osobę, która stoi na czele fundacji remontującej dworek pana Obajtka? Jak wreszcie można użyć absolutnie karygodnych słów, mówiąc że sprawa Obajtka nie istnieje, że to wrogie siły opozycji próbują zrobić coś w stosunku do człowieka, który podobno ma być bez skazy? – pytał Budka.

Dalej zasugerował Dudzie, co ten powinien zrobić, by jakoś wyjść z całej afery z twarzą.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie