Polityka i Społeczeństwo

Duda odwiedził budowę w Świnoujściu i złożył dziwne podziękowania. Prezydent zapomniał o istotnej rzeczy

screen/ YouTube Janusz Jaskółka

Andrzej Duda odwiedził teren budowy tunelu w Świnoujściu. Podziękował miastu za współfinansowanie przedsięwzięcia. Zapomniał dodać, że reszta pieniędzy pochodzi z UE, a rząd nie dał na budowę nic.

To jest bardzo ważny dla nas wszystkich moment. Cieszymy się ogromnie – ekscytował się prezydent Andrzej Duda, który wizytował teren budowy tunelu w Świnoujściu.

Wkrótce skończy się kluczowy etap budowy – przewiercenie tunelu.

Prawdopodobnie otwarcia doczekamy się dopiero za rok, ale proszę państwa, już dosłownie za kilkadziesiąt godzin tunel będzie przewiercony – powiedział prezydent. – Cieszę się, że ta inwestycja jest wreszcie po dziesięcioleciach zrealizowana. Cieszę się, że obietnice są dotrzymywane – dodał.

Właśnie, inwestycja… Duda dziękował Świnoujściu, za współfinansowanie kosztów przedsięwzięcia.

To jest ogromna kwota – miliard złotych – ale to inwestycja niezbędna. Niezbędna dla Rzeczpospolitej, dla mieszkańców. Dziękuję, że władze też się na nią zdecydowały i odważnie partycypują w kosztach, nie zrzucając tego tylko na Skarb Państwa – stwierdził prezydent. Zapomniał jednak dodać, że projekt powstaje dzięki dofinansowaniu z funduszy UE. Środki te pokrywają 85 procent kosztu inwestycji, czyli 776 mln złotych. Pozostałe 15 procent pochodzi z budżetu miasta. Rząd nie przeznaczył na ten cel żadnych środków z budżetu.

Warto przypomnieć, że Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński w marcu z pompą zainicjowali budowę tunelu. Politycy PiS ochoczo publikowali grafiki informujące o kosztach przedsięwzięcia, nie wspominając jednak o wkładzie UE.

Na grafice warto dodać informację, że projekt w dużej części jest finansowany ze środków UE (85% kosztów inwestycji) – przypomniała Komisja Europejska.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie