Polityka i Społeczeństwo

Duda nie może już spać spokojnie. Ten sondaż pokazuje prawdziwą siłę Trzaskowskiego

IBRiS zapytał Polaków, na kogo zamierzają głosować w najbliższych wyborach prezydenckich. Wyniki muszą ucieszyć zwolenników opozycji. Rafał Trzaskowski wchodzi bowiem do II tury.

Trzaskowski w II turze

Choć Andrzej Duda wciąż wygrałby I turę, to i tak konieczna byłaby dogrywka. Według badania przeprowadzonego przez IBRiS, prezydent cieszy się 43,2 proc. poparcia (to spadek o 6,5 pkt proc.).

W wyścigu mocno namieszał Rafał Trzaskowski, który zastąpił Małgorzatę Kidawę-Błońską w roli kandydata Koalicji Obywatelskiej. Może on liczyć na 16 proc. poparcia. Przypomnijmy, że w poprzednim badaniu IBRiS Kidawa-Błońska uzyskała 6,7 proc. głosów.

Podium domyka Szymon Hołownia, ale ze słabym wynikiem – 9,9 proc. Już poza “pudłem” stoi Władysław Kosiniak-Kamysz z poparciem 9,6 proc. głosów (oznacza to spadek o 4,5 pkt proc.).

Największym przegranym okaże się chyba Robert Biedroń. Uzyskałby dziś wynik na takim poziomie, co polityk Konfederacji Krzysztof Bosak – 6,8 proc. poparcia.

7,7 proc. ankietowanych twierdzi, że nie zdecydowało, na kogo oddałoby swój głos.

Trzaskowski wygra te wybory!

Wygląda na to, że decyzja, by wymienić Kidawę-Błońską na Trzaskowskiego, była dobrym posunięciem. Jeśli odbędzie się II tura, prezydent Warszawy może w niej pokonać Dudę, bowiem zbierze głosy większości kandydatów opozycji.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie