Polityka i Społeczeństwo

Duda i rząd PiS powinni spalić się ze wstydu. Polacy wystawili im właśnie druzgocącą ocenę za lata władzy

Flickr.com/Piotr Drabik

Jedynie 6 proc. spośród badanych Polaków “zdecydowanie” dobrze ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy. Równie źle oceniamy już działania premiera Mateusza Morawieckiego, a jeszcze gorzej – całego rządu.

Jak oceniamy rządzących?

Na początku grudnia pracownia Kantar Public przepytała ponad tysiąc Polaków. Chodziło o to, jak oceniają oni wypełnianie obowiązków przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Tylko 6 proc. badanych odpowiedziało “zdecydowanie tak” na pytanie, czy dobrze wypełnia on swoje obowiązki. “Raczej tak” odpowiedziało 23 proc. respondentów.

Z kolei aż 29 proc. badanych uważa, że Andrzej Duda “raczej nie” wypełnia dobrze swoich obowiązków. 33 proc. twierdzi, że “zdecydowanie nie”. “Trudno powiedzieć” odpowiedziało 9 proc. badanych.

Co myślimy o pracy premiera Mateusza Morawieckiego. 27 proc. badanych pozytywnie ocenia to, co robi szef naszego rządu. Źle ocenia go aż 62 proc. 11 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Ocena rządu

Najgorzej oceniamy zaś działalność rządu PiS. Aż 66 proc. badanych negatywnie ocenia jego pracę. Pozytywnie – tylko 25 proc. badanych. 9 proc. respondentów nie ma zdania na ten temat.

Niestety, w tym roku, podobnie jak w zeszłym, świętom towarzyszy pandemia. W związku z tym spotkania w gronie najbliższych będą się odbywać często z pewnymi ograniczeniami. Dodatkowo ten czas, który charakteryzuje się wyższymi wydatkami niż w ciągu innych miesięcy, obciążony jest wciąż rosnącą inflacją. Nie pozostaje to bez wpływu na oceny instytucji władzy. Choć nie odnotowaliśmy istotnych spadków w grudniu, to zauważalny jest trendu spadkowy, który utrzymuje się od sierpnia 2021 r. Co więcej, oceny prezydenta oraz rządu obecnie są najniższe od wielu lat – komentuje wyniki badań Anna Trząsalska, analityczka Kantara.

Termin badania: 3-8 grudnia 2021. Próba: ogólnopolska, reprezentatywna próba 1004 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat. Technika: wywiady bezpośrednie wspomagane komputerowo (CAPI).

Źródło: wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie