Polityka i Społeczeństwo

Druzgocący raport WHO. Polska niechlubnym liderem w smutnym rankingu

szpital, pandemia
Shutterstock

Powolne luzowanie kolejnych obostrzeń w Polsce, może zamazywać wciąż bardzo złą sytuację pandemiczną. Według najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia, w Polsce wciąż odnotowuje się najwięcej zgonów w skali Europy.

1 166 859 – dokładnie tyle nowych przypadków zakażeń koronawirusem odnotowana w ostatnim tygodniu w Europie, według najnowszego raportu WHO. Oczywiście, kraje Starego Kontynentu powoli starają się wracać do normalności i dobrą informacją może być to, że nowych zakażeń jest mniej o 22% w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Szczepienia robią więc swoje i oby tak dalej.

Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się raportowi WHO, uderzy nas miejsce, które zajmuje Polska w statystykach liczby zgonów na tle innych europejskich państw. Niestety, jesteśmy liderem tych przykrych statystyk.

W minionym tygodniu w Polsce odnotowano 2 653 nowych zgonów; 7,0 nowych zgonów na 100 tys. osób; co i tak wykazuje tendencję spadkową – o 22 proc, w porównaniu z poprzednim raportem. Równie zła sytuacja panuje w Rosji (2 630 nowych zgonów; 1,8 nowych zgonów na 100 tys. osób; spadek o 1 proc.) oraz Turcja (2 493 nowe zgony; 3,0 nowe zgony na 100 tys. osób; wzrost o 4 proc.).

Patrząc na problem pandemii globalnie – sytuacja wciąż jest trudna. Od siedmiu tygodni statystyki zgonów rosną nieprzerwanie. W ostatnim tygodniu na COVID-19 zmarło 93 523 osób na całym świecie.

Źródło: o2.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie