Polityka i Społeczeństwo

Druga tura powinna być powtórzona? Michał Szczerba nie ma wątpliwości

duda
Flickr.com/Kancelaria Prezydenta

W trakcie kampanii wyborczej niezgodnie z prawem wykorzystano zasoby państwa i stworzono monopol informacyjny w mediach publicznych – mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Michał Szczerba. Według posła Platformy Obywatelskiej, druga tura wyborów powinna być powtórzona.

Michał Szczerba wymienia sprawy, które złożyły się na to, że wybory prezydenckie nie były uczciwe. Wśród nich jest m.in. nie działająca aplikacja MSZ eWybory, przez którą tysiące obywateli nie mogło się zarejestrować, nie dostarczono na czas pakietów wyborczych Polakom mieszkającym za granicą, nieprawidłowości z ePUAP, do spisów nie zostało dopisanych tysiące wyborców. Poczta Polska roznosiła ulotki Andrzeja Dudy, podczas ciszy wyborczej wysłano alert RCB – Wreszcie to raport OBWE nie pozostawił złudzeń, że te wybory spełniały standardy międzynarodowe – mówi poseł Platformy.

Parlamentarzysta zwraca także uwagę na to, że PKW uniemożliwiła obecność mężów zaufania i obserwatorów w placówkach, takich jak zakłady opiekuńczo-lecznicze oraz domy pomocy społecznej. W składzie komisji w takich zakładach znajdowali się tylko pracownicy placówki i nad tym tym procesem wyborczym nie było żadnej kontroli społecznej. Michał Szczerba zaznacza, że zna kilkadziesiąt przypadków w których odnotowano w takich placówkach 100 proc. frekwencji i 100 proc. głosów oddanych na Andrzeja Dudę.

Zapytany, czy wybory powinny być unieważnione mówi – Uważam, że powinna zostać powtórzona druga tura wyborów. I zorganizowane w sposób nie budzący wątpliwości. W innym przypadku mandat przyszłego Prezydenta może być kwestionowany – podkreśla.

Źródło Dziennik Gazeta Prawna

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie