Polityka i Społeczeństwo

“Draństwo wyrządzone dzieciom”, “Narzędzie Kaczyńskiego”, “Czarny dzień”. Mocne komentarze po przyjęciu Lex Czarnek

screen/ NaTemat

Sejm przyjął forsowana przez PiS kontrowersyjną nowelizację prawa oświatowego. – Lex Czarnek to draństwo wyrządzone dzieciom – komentuje Małgorzata Kidawa-Błońska.

Sejm odrzucił w środę rekomendację Senatu ws. forsowanej przez PiS nowelizacji prawa oświatowego. Za odrzuceniem uchwały Senatu ws. „lex Czarnek” zagłosowało 233 posłów, przeciw było 220, dwóch wstrzymało się od głosu. Klub PiS wsparli w tej sprawie m.in. Paweł Kukiz i jego ludzie oraz niezrzeszeni Zbigniew Ajchler i Łukasz Mejza. Tym samym Lex Czarnek zostało przyjęte i trafi na biurko Andrzeja Dudy.

Kontrowersyjna nowelizacja od początku budziła sprzeciw samorządów, opozycji, środowisk oświatowych i organizacji pozarządowych. Zarzucano, że zwiększając rolę kuratorów, PiS próbuje upolitycznić szkoły. Dlatego po głosowaniu pojawiło się mnóstwo ponurych komentarzy.

Na koniec rzucili się na polską szkołę i przyszłość naszych dzieci. Najwyższy czas, aby wszyscy zrozumieli, że odsunięcie PiS od władzy to nasze wspólne być albo nie być – skomentował na Twitterze Donald Tusk.

Czarny dzień dla polskiej edukacji, nauczycieli, uczniów i rodziców. Sejm ostatecznie przyjął lex Czarnek. Pisowscy kuratorzy będą wymieniać dyrektorów zgodnie z prawem Kopernika: gorsi dyrektorzy zastąpią lepszych. Zamiast nauki będzie indoktrynacja i tresura – napisała Joanna Senyszyn.

Co można jeszcze złego uczynić Rzeczypospolitej? Oto PiS, Kukiz, Mejza i Ajchler przeforsowali Lex Czarnek. Oto partia zabiera rodzicom prawo do wpływania na kształcenie własnych dzieci, a szkołom wolność. Oto jak niszczy przyszłość Polska Zjednoczona Partia Rekonstrukcji PRL – skomentował Rafał Grupiński z PO.

Lex Czarnek to draństwo wyrządzone dzieciom. Wielkie draństwo PiS – oceniła wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kiedyś dzieci polityków zapytają o Lex Czarnek, jak głosowali? Czy byli świadomi cofania ich edukacji o dekadę, jeśli ją poparli? Czy PRL z wszechobecnym państwem i służbami to ich sen? – skomentował senator Bogdan Zdrojewski.

https://twitter.com/BZdrojewski/status/1491441345671872512

Lex Czarnek to narzędzie Kaczyńskiego do stworzenia nowego Polaka – fanatyka, konserwatysty, pisowca – napisał Krzysztof Śmieszek z Lewicy.

Sam minister edukacji jest naturalnie zachwycony przebiegiem głosowania.

Państwo nazywacie ustawę “lex Czarnek”, co sprawia, że jest mi bardzo miło, bo to bardzo dobra ustawa. Było to widać po reakcji posłów – stwierdził Przemysław Czarnek. Teraz kontrowersyjne prawo trafi na biurko prezydenta. Andrzej Duda będzie musiał podjąć decyzję, co z Lex Czarnek zrobić.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie