Polityka i Społeczeństwo

Dramatyczny apel lekarzy do ministra zdrowia.”Nie znamy dnia ani godziny, kiedy dojdzie do kontaktu z zarażonym pacjentem”

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Codziennie pojawiają się doniesienia o kolejnych osobach zarażonych koronawirusem. Rząd organizuje konferencje, a tymczasem lekarze pierwszego kontaktu biją na alarm i błagają o doposażenie placówek w maseczki oraz fartuchy jednorazowe. Są w stanie nawet je zakupić, tylko nie ma gdzie.

Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia informuje, że mimo poważnego zagrożenia, lekarze spotkali się z bardzo dużymi brakami w zaopatrzeniu – (…)Podkreślam, że podstawowa opieka zdrowotna (lekarze, pielęgniarki, rejestratorki, asystenci medyczni) stanowią pierwszą linię frontu w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Środki te są również podstawowym wyposażeniem lekarzy i personelu medycznego przy leczeniu pacjentów i hamowaniu grożącej nam epidemii. Nie znamy dnia ani godziny, kiedy dojdzie do kontaktu z zarażonym pacjentemwyjaśnia w rozmowie z PolitykaZdrowotna.com Bożena Janicka, prezes PPOZ.

Pierwsza prośba o doposażenie przychodni w środki ochrony osobistej została wystosowana do ministra zdrowia dwa tygodnie temu. Lekarze proszą o umożliwienie im zakupów w Centralnej Bazie Rezerw Sanitrano-Przeciwepidemicznych, mieszczących się w Porębach koło Zduńskiej Woli – Środki ochrony osobistej są konieczne również dla chorych pacjentów zgłaszających się do POZ (Podstawowa Opieka Zdrowotna). Nie można powstrzymać tak groźnej epidemii bez tak podstawowych środków ochronnych! piszą w pismach.

Nie ma się co dziwić, że niektórzy specjaliści mówią o scenariuszu włoskim w polskich warunkach. Na Półwyspie Apenińskim za gwałtowne rozprzestrzenienie się wirusa odpowiada takie włoskie podejście do życia, gdzie osoby będące w kwarantannie zapraszały znajomych na pizzę i wino bawiąc się w najlepsze. Jeżeli w Polsce dojdzie do podobnego efektu w liczbie zarażonych, to będzie za to odpowiadał “JakośToBędzizm”, bo o koronawirusie było wiadomo od styczniu.

Źródło: www.politykazdrowotna.com

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie