Polityka i Społeczeństwo

Państwo PiS zawodzi na całej linii. “Boję się, że ci starsi ludzie zaczną umierać”

Flickr.com/Kancelaria Premiera

Państwo zawodzi w kwestii koronawirusa nie tylko na poziomie makro, ale też mikro. Świadczy o tym choćby głośna już sytuacja w Domu Pomocy Społecznej w Tomczycach w powiecie grójeckim. Chorych na koronawirusa jest tam aż 61 podopiecznych i 9 pracowników. „Boje się, że ci starsi ludzie zaczną umierać” – twierdzi dyrektor placówki Marek Beresiński. Sam jest chory na wirusa z Wuhan.

Jesteśmy u kresu sił. Coraz więcej pensjonariuszy ma podwyższone temperatury. Boję się, że ci starsi ludzie zaczną umierać. Nie wytrzymamy dłużej niż parę godzin. Jest potrzebne wojsko i ewakuacja mieszkańców – mówi portalowi se.pl dyrektor.

Tomczyce i koronawirus

Dyrektor placówki poinformował że pracujące w domu pomocy społecznej pielęgniarki, u których wynik badania okazał się być pozytywny, powinny przebywać w odosobnieniu na kwarantannie. Jednak ze względu na nagłe braki kadrowe wciąż muszą zajmować się chorymi na COVID-19 pacjentami. Nie mają natomiast kontaktu ze zdrowymi osobami przebywającymi w placówce – dodaje se.pl.
Sytuacja jest naprawdę zła. – Pielęgniarki mają wysoką gorączkę, są w kwarantannie i powinny wypoczywać, ale pracują po 24 godziny na dobę. Boję się, że tu będą zgony – mówi Marek Beresiński. Ponoć rozmawiał  już na ten temat z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem i prosił o wsparcie. – Mówiłem to wojewodzie Radziwiłłowi, który do mnie dzwonił, ale zdaje się tego nie rozumieć. Oczekujemy pomocy od samorządu i wojewody – dodał.

 Ta pojedyncza sytuacja może okazać się przykładem na to, jak słabo przygotowane do kryzysu jest państwo PiS. Jeśli w Tomczycach umrze choćby jedna osoba – oby tak nie było! – mówienie o tym, że władza ma kogoś na sumieniu, stanie adekwatne do tej przykrej sytuacji.

Źródło: se.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie