Dramat na Woronicza! TVP przegrywa w sądzie z dziennikarką TVN24, teraz musi wyemitować TO

Monika Olejnik wygrała w sądzie z TVP. Teraz telewizja publiczna musi opublikować przed głównym wydaniem „Wiadomości” przeprosiny.

Warto walczyć o prawdę! Wygrałam z TVP w drugiej instancji! Takie są fakty.


Nie pozwolę na kłamstwa i manipulacje – napisała Monika Olejnik na swoim Instagramie. Dziennikarka TVN24 wygrała proces z TVP. Sprawa dotyczyła programu „Alarm” emitowanego na TVP1. Sugerowano w nim, że mieszkanie zakupione przez Monikę Olejnik miało być powiązane ze złodziejską prywatyzacją.

Dzisiaj zapadł wyrok, w którym Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok I instancji i potwierdził, że wszystkie te sugestie wobec mnie były nieprawdziwe i nieuprawnione. Wskazał, że nabycie mieszkania było w pełni uczciwe, bez wad prawnych i nie miało żadnego związku z tym, co przypisywała mi Telewizja publiczna – przekazała Olejnik. Jak dodała, sąd zaznaczył też, że dziennikarze TVP „naruszyli standardy pracy dziennikarskiej”.

Zgodnie z wyrokiem sądu, telewizja publiczna musi przeprosić Monikę Olejnik… i to nie raz. Jak przekazała dziennikarka, przeprosiny pojawią się dwukrotnie przed głównym wydaniem „Wiadomości” i cztery razy na antenie TVP Info.

Sąd zasadził też kwoty na Caritas i Fundację TVN. Wyrok jest prawomocny! – podkreśliła dziennikarka TVN24.

Skiba też wygrywa

TVP nie ma ostatnio szczęścia do procesów. Niedawno Krzysztof Skiba poinformował, że kolejny raz wygrał z telewizją publiczną. Skiba został pozwany przez TVP o zniesławienie za wypowiedź ze stycznia 2019 roku. Artysta stwierdził, że „telewizja publiczna szczuła na prezydenta Adamowicza i oto mamy efekty”. Obarczył o Jacka Kurskiego, ówczesnego prezesa TVP, „moralną odpowiedzialnością za mord” na Pawle Adamowiczu.

Z radością informuję, że wczoraj Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego Warszawa Mokotów z października 2022 i po przeprowadzeniu rozprawy apelacyjnej uznał, że nie muszę przepraszać TVP za opinię wygłoszoną po zamordowaniu Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w której stwierdziłem, iż telewizja publiczna szczuła na Prezydenta i jest moralnie odpowiedzialna za jego śmierć – poinformował muzyk za pośrednictwem Facebooka. Jak podkreślił, wyrok jest prawomocny.

Artysta przypomniał, że jest to już trzeci wygrany przez niego proces z TVP. Jedna sprawa została umorzona, a kolejna – z dziennikarzem Michałem Rachoniem – jeszcze się toczy. Łącznie było to więc pięć procesów z paragrafu 212 – chodzi o medialne pomówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *