Polityka i Społeczeństwo

Dramat Jakimowicza! Gwiazdor TVP skarży się na Facebooka. “Nie mogę nic publikować i lajkować”

Screen/ YouTube/ wSensie.tv

Aktor i gwiazdor TVP Jarosław Jakimowicz nie ma szczęścia do mediów społecznościowych. Facebook ponownie go zablokował! Tym razem sprawa jest jednak dziwniejsza niż wcześniej.

Jakimowicz zablokowany

Jakimowicz ma pewien problem – dość odważnie wypowiada się w social mediach. Nierzadko okazuje się, że jego poglądy nie podobają się internautom oraz… algorytmowi Facebooka. Teraz portal ponownie zablokował jego konto. Powód? Ciężko powiedzieć, bowiem aktor odwołał się od decyzji i dostał wiadomość, że nie doszło do “naruszenia zasad społeczności“. Mimo tego konto nie zostało reaktywowane.

Facebook rozpatrzył moje zażalenie. Przyznał rację, ale konta nie uwolnił. Nadal nie mogę nic publikować, lajkować etc. Ban był i jest!

– przekazał fanom na Instagramie.

Długa walka z Facebookiem

Przypomnijmy, że Jakimowicz został zablokowany na Facebooku już lipcu, a następnie we wrześniu, październiku 2020 r. Potem problem powracał: w styczniu, marcu i październiku 2021 r.

Dlaczego aktora spotyka taki los? Zapewne to efekt naruszania “zasad społeczności”. W praktyce może to jednak oznaczać różne rzeczy: od publikowania treści niezgodnych z polityką portalu po obrażanie innych internautów. Za “bany” odpowiada algorytm Facebooka, a nie żywy człowiek.

Jak na razie Jakimowicz wrzuca posty na Instagram. I tak pochwalił się ostatnio “swoim studiem”.

W innym poście z video pokazał, że nie przepada za Rafałem Trzaskowskim. Zaprezentował miks klipu wyborczego z kampanii prezydenckiej polityka PO i fragmentu jednego z filmów Patryka Vegi. Widać na nim, jak prezydent Warszawy otwiera drzwi i próbuje wejść do jakiegoś pomieszczenia. “Wita” go Andrzej Grabowski (a dokładnie postać grana przez tego aktora) i w niezbyt kulturalny sposób wyprasza.

Źródło: Instagram

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie