Polityka i Społeczeństwo

Dożywocie za aborcję? Nierealne? To przeczytajcie, co powiedział ważny polityk Zjednoczonej Prawicy

Kaczyński niewolnikiem układu. Afera KNF stawia lidera PiS pod ścianą
Fot. Flickr

– Jeśli pan na jednej szali stawia życie dzieci z zespołem Downa, a na drugiej rodziców, którym urodzi się dziecko z wadami letalnymi, to uważam, że więcej warte są uratowane życia niż trauma rodziców – powiedział poseł Kamil Bortniczuk w TVN24. I nie wykluczył kary więzienia za aborcję “z niskich pobudek”.

Po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji znowu rozpoczęły się protesty w całej Polsce. Nowe, uderzające w podstawowe prawa człowieka przepisy weszły w życie, a swój głos zabierają również ich zwolennicy. Na przykład poseł Porozumienia, Kamil Bortniczuk.

Bortniczuk był w poniedziałek gościem Konrada Piaseckiego na antenie TVN24. Poseł, w przeciwieństwie do Andrzeja Sośnierza czy Iwony Michałek nie zreflektował się nad swoim podpisem pod wnioskiem do Trybunały Konstytucyjnego.

I zdania nie zmienił.

– Jeżeli ktoś żałuje, mówiąc dzisiaj, że nie przewidział konsekwencji, to albo charakteryzuje się słabym darem przewidywania, co w polityce nie jest cechą pozytywną, albo po prostu wystraszył się skali protestów i dzisiaj przewidywanie to tylko pretekst do tego, żeby rakiem wycofać się z czegoś, do czego w normalnych warunkach miałby odwagę stwierdził w “Rozmowie z Piaseckim”.

To był jednak dopiero początek walki posła o obronę życia poczętego. Bortniczuk zaczął coś opowiadać na “czysto teoretycznym przykładzie” o dokonywaniu aborcji powiązanym z…dziedziczeniem majątku. – Ktoś zostawia majątek temu dziecku, a matka, wiedząc, że jest druga w kolejności dziedziczenia, to dziecko usuwa, działając z niskich pobudek, tylko po to, żeby to ona dziedziczyła, a nie to jej narodzone dziecko, kiedy urodzi się żywe, to uważam, że tak, że należy taki przypadek traktować jak morderstwo zaznaczył.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie