Polityka i Społeczeństwo

Dostali miliony z publicznych pieniędzy. Dzięki nim walczą ze szczepieniami

Screen Twitter

Onet podaje, że Portal Media Narodowe “odpowiada za promowanie oraz rozpowszechnianie treści zniechęcających i wrogo nastawiających do programu szczepień i walki z pandemią”. Warto dodać, że stoi za nim słynne Stowarzyszenie Marsz Niepodległości. Portal jest zaś pośrednio dotowany z publicznych pieniędzy.

Media Narodowe zniechęcają do szczepienia się

Pikanterii sprawie dodają właśnie pieniądze, jakie portal otrzyma. Dzięki kontroli posłów Koalicji Obywatelskiej – Dariusza Jońskiego i Michała Szczerby – wiemy, że Stowarzyszenie Straż Narodowa wnioskowała od władz o 1,5 mln zł na zakup siedziby, zaś Stowarzyszenie Marsz Narodowy o 1,3 mln zł, z przeznaczeniem m.in. na zakup i wykonanie mobilnego studia telewizyjnego. Z tego ostatniego skorzystają Media Narodowe.

Nie mówimy o niszowym portalu. Jego średni zasięg w ostatnim miesiącu to 268 tys. użytkowników. Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych wylicza, że to podobny wynik, jaki generuje na swoich profilach w social mediach Szymon Hołownia.

To nie koniec kontrowersji. Redaktorem naczelnym portalu jest Tomasz Kalinowski, czyli zarazem wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, a w przeszłości działacz Obozu Narodowo-Radykalnego: sekretarz i rzecznik tej organizacji. W 2016 r. zrobiło się o nim głośno, gdy na swoim facebookowym profilu opublikował zdjęcia Leona Degrelle, belgijskiego oficera SS i autora kilku książek, które przedstawiały historię XX w. w innym świetle, niż powszechnie się przyjmuje.

Przejdźmy jednak do spraw dot. koronawirusa. Media Narodowe piszą o pandemii w dość charakterystycznym tonie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie