Polityka i Społeczeństwo

Dość ukrywania, Polacy chcą, aby Morawiecki odkrył karty w TEJ sprawie. Premier posłucha suwerena?

Dwa sondaże i dwie bardzo złe informacje dla rodziny Morawieckich. Badani domagają się od nich jawności w sprawie owianego tajemnicą majątku.

Premier Mateusz Morawiecki nie jest w stanie się uwolnić od pytań o majątek. Pracownia Kantar na zlecenie TVN24, przeprowadziła dwa badania na ten temat. W obu przypadkach respondenci walą pięścią w stół i domagają się od rodziny Morawieckich całkowitej jawności.

Karty na stół

W pierwszym badaniu ankietowani zostali zapytani, jak oceniają zachowanie premiera, jeśli chodzi o ujawnienie majątku. Aż 57 proc. pytanych oceniło jego zachowanie negatywnie. Z czego 23 proc. wybrało odpowiedź “raczej negatywnie – premier udziela mało informacji i mam wrażenie, że ukrywa część rzeczy”. 34 proc. oceniło postępowanie szefa rządu “zdecydowanie negatywnie – premier wyraźnie stara się ukryć swój cały majątek i transakcje, jakie na nim wykonuje”.

21 proc. pytanych udzieliło pozytywnej odpowiedzi. Z tej puli odpowiedzi, “raczej pozytywnie – premier udziela informacji, ale mógł(a)bym wiedzieć więcej na ten temat” – wybrało 13 proc. “Zdecydowanie pozytywnie – premier udziela wystarczająco dużo informacji na temat swojego majątku” – wskazało 8 proc. badanych. 22 proc. nie ma zdania na ten temat.

Drugie pytanie brzmiało – Czy żona premiera Morawieckiego powinna ujawnić swój majątek? Aż 63 proc. respondentów nie ma ma na ten temat wątpliwości. Iwona Morawiecka powinna wyłożyć karty na stół. 28 proc. uważa, że nie powinna tego robić. 9 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

Cezary Tomczyk z Platformy Obywatelskiej był wczoraj gościem programu “Faktu po faktach” w TVN24. Zapytany, czy sprawą oświadczeń majątkowych szefa rządu powinno się zająć CBA, odparł: “Oczywiście, ze powinno”. Zapowiedział, że w poniedziałek złoży w tej sprawie zawiadomienie do CBA.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie