Polityka i Społeczeństwo

Dosadne komentarze ws. chaosu ze szczepieniami. “Sasin 2.0”, “Katastrofa”, “Ten rząd to błąd systemu”

Flickr.com/PiS

Miała być ofensywa ze szczepieniami, wyszedł totalny chaos. Rząd hucznie celebruje Prima Aprilis – najpierw otworzył rejestrację dla osób urodzonych do 1982 roku, potem szybko ją zawiesił.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia niespodziewanie ruszyła rejestracja na szczepienia dla osób urodzonych do 1982 roku. Co ważne, ministerstwo zdrowia nie informowało wcześniej o tej możliwości. Wieść rozeszła się po sieci, gdy zaskoczeni ludzie zaczęli publikować screeny ze swoimi terminami szczepień.

A były to często terminy nieodległe, nawet w przyszłym tygodniu. Było to o tyle dziwne, że na swoje szczepienia wciąż czeka wielu seniorów.

Sprawa została szybko rozwikłana. Michał Dworczyk przyznał, że otworzono możliwość rejestracji młodszym rocznikom, ale daty są już wynikiem błędu systemowego. I zapisy zawiesił.

Czterdziestolatkom, którzy zapisali się w czwartek na szczepienie w kwietniu, zostaną telefonicznie zaproponowane terminy w drugiej połowie maja. Wypada nam jeszcze raz przeprosić za ten systemowy błąd – poinformował szef KPRM. Te wytłumaczenia nie przekonują polityków opozycji.

Gigantyczny bałagan w systemie szczepień. Za ten chaos odpowiada minister Michał Dworczyk. Zamiast rzetelnie prowadzić akcję szczepień, zajmuje się politycznymi rozgrywkami na Dolnym Śląsku. Kończy się to wszystko totalną kompromitacją. Nadal jest Panu tak wesoło? Sasin 2.0 – dosadnie skomentował sprawę Grzegorz Schetyna.

Ten rząd to błąd systemu – dodaje poseł PO Michał Szczerba.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie