Polityka i Społeczeństwo

Dosadna reakcja lidera opozycji na wywiad Kaczyńskiego. “Ten człowiek nie ogarnia”

Flickr.com/PiS

– Jarosław Kaczyński coraz bardziej odpływa od rzeczywistości – nie ma wątpliwości lider PO Borys Budka. Polityk w taki sposób skomentował wywiad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla PAP.

Świat wg. Kaczyńskiego

Kaczyński stwierdził, że przejęcie władzy przez tę opozycję byłoby dla Polski nieszczęściem.

–Nie potrafili kompletnie rządzić i to jest bardzo łagodne określenie. Nie mają żadnego programu poza nienawiścią do PiS, poza swego rodzaju wojną domową, którą w gruncie rzeczy zapowiadają i już w istocie prowadzą, i zniesieniem w ogóle wszelkiego prawa, bo to też w istocie zapowiadają. Czyli proponują kompletne zdemolowanie Polski w imię ich interesów i – co tu dużo mówić – w imię interesów zewnętrznych – mówił o opozycji prezes PiS.

Budka, lider PO, szybko odniósł się do tych słów.

Mam wrażenie, że prezes Kaczyński coraz bardziej odpływa od rzeczywistości. Mogę tylko współczuć, że ten człowiek ten nie ogarnia tego, co dzieje się w Polsce – powiedział.

Jego zdaniem dziś należy myśleć o tym, czego realnie potrzebują Polacy. Podkreślił, że przykładowo przedsiębiorcy czekają na pomoc, dzieci na powrót pełnego nauczania, a do tego grozi nam skok bezrobocia. W tym czasie, jak podkreślił, “Kaczyński rozpoczyna kolejną wojnę”.

Chwilę potem zadał politykowi PiS bardzo mocny cios.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie