Polityka i Społeczeństwo

Doradca Dudy, poseł PiS i arcybiskup. Niecodzienna uroczystość w gdańskim sanepidzie

fot. RObson90/Shutterstock

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku pochwaliła się nowym urządzeniem, które będzie sekwencjonować RNA Sars-Cov-2. Aby sprzęt nigdy nie zawodził, poświęcił arcybiskup Tadeusz Wojda.

Walka z koronawirusem trwa, piąta fala nabiera rozpędu, a statystyki przerażają. W środę potwierdzono 30586 tysięcy nowych przypadków zakażeń, a z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 375 osób – Liczby zakażeń, takiej jak dziś, nie spotkaliśmy w całej czwartej fali – mówił na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski. Bardzo zaraźliwy wariant Omicron powoli wypiera Deltę i jest wykrywany już w co piątej próbce. A przecież szczy zakażeń jest prognozowany na luty.

W wyjściu na prostą – poza szczepieniami – lekarzom i specjalistom chorób zakaźnych pomaga specjalistyczny sprzęt. I taki we wtorek zaprezentowano w Gdańsku w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Dzięki funduszom z budżetu państwa zakupiono dla WSSE w Gdańsku urządzenie laboratoryjne wraz z wyposażeniem, instalacją, odczynnikami i usługami informatycznymi. To niezbędny sprzęt do sekwencjonowania Sars-Cov-2 w celu wdrożenia badań materiału klinicznego, a także próbek środowiskowych w ramach projektu badań ścieków – czytamy w poście Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.


W zorganizowanej z tej okazji uroczystości udział wzięli m.in. Piotr Karczewski, doradca Prezydenta RP, Karol Rabenda, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, Dariusz Drelich, wojewoda pomorski czy poseł PiS Aleksander Mrówczyński. Wśród gości był też Tadeusz Wojda – arcybiskup. Duchowny poświęcił sprzęt, więc można być pewnym, że będzie działał bez zarzutu. Wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach opublikowanych na Facebooku.

Swoją drogą – zauważyliście jak w ostatnich miesiącach władza kładzie nacisk na akcentowanie “zostało zakupione/zbudowane za fundusze z budżetu państwa”? Widzieliście te tablice np. na szpitalnych oddziałach? Tak jakby to było efektem dobroduszności, czymś ekstra i wielkim gestem władzy. Patrzcie, doceniajcie! A przecież to jest ich obowiązek. I nasze podatki.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie