Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk zaskakuje. Tym razem mocno pochwalił Mateusza Morawieckiego

Donald Tusk opublikował kolejny uszczypliwy w stronę rządu wpis. Tym razem, nawiązując do Dnia Dziecka, były premier przewrotnie pochwalił Mateusza Morawieckiego.

Twitterowe uszczypliwe komentarze Donalda Tuska stają się powoli elementem politycznego krajobrazu. Były premier regularnie publikuje na Twitterze post, w którym przewrotnie nawiązuje do aktualnej sytuacji w Polsce.

W poniedziałek Donald Tusk napisał tweet nawiązujący do wypadającego akurat Dnia Dziecka. Przewrotnie pochwalił w nim premiera Mateusza Morawieckiego.

Z okazji Dnia Dziecka premier Morawiecki czyta dziś bajki. I trzeba przyznać, że jest w tym naprawdę dobry – napisał były premier.

Internauci docenili poczucie humoru Tuska – wpis zebrał 12 tysięcy polubień. Naturalnie na post reagowali także politycy związani z partią rządzącą. Na ripostę zdecydował się Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS.

 Premier Donald Tusk nigdy na to nie wpadł, żeby ograniczyć się tylko do Dnia Dziecka – w ten sposób poseł PiS skomentował wpis Tuska. Na pewno będzie miał jeszcze okazję, by podszlifować riposty, bo wydaje się, że Donald Tusk nie zaprzestanie swoich komentarzy.

Fogiel może poprosić o radę Marcina Horałę. Horała ma przykre doświadczenia ze słownych starć z Tuskiem – był przewodniczącym sejmowej komisji śledczej ds. VAT. I nagrania z tej słownej potyczki, której wynik był dla Horały bardzo niekorzystny, stały się hitem internetu. Można przypuszczać, że przewodniczący vatowskiej komisji poradziłby partyjnemu koledze, by do podobnej walki nie stawał.

Może teraz polityczną codzienność będą uatrakcyjniały nam riposty Fogiela? Cóż, zbliżają się wybory prezydenckie. Donald Tusk na pewno w takiej sytuacji milczeć nie będzie.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie