Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk zadał ważne pytanie na Twitterze. Odpowiedź na nie musi zaboleć Kaczyńskiego

Donald Tusk opublikował na Twitterze nowy wpis, w którym skomentował polityczne wydarzenia ostatnich dni. Post zdecydowanie zmusza do refleksji.

Donald Tusk przyzwyczaił już do ironicznych komentarzy, w których komentuje sytuację polityczną w Polsce. Tym razem były premier nawiązał do kontrowersyjnych wypowiedzi polityków PiS na temat społeczności LGBT. Tusk odniósł się też do materiału „Wiadomości” TVP, w którym sugerowano, że Rafał Trzaskowski po wygranej w wyborach wypłaci miliardy złotych za mienie pożydowskie. Tym samym do straszenia „ideologią LGBT” PiS dorzuciło „żydowskie roszczenia”.

Matura 2020. Partia, która uważa, że homoseksualni nie są równi normalnym ludziom, że Żydzi czyhają na naszą własność, a jej wódz i elity stoją ponad prawem, nazywa się… – napisał Donald Tusk.

Z odpowiedzią pospieszył Tomasz Lis.

NSDAP albo ta druga – napisał dziennikarz. Podobnie pytanie zinterpretowali inni internauci. Mocny wpis byłego premiera szybko rozszedł się po sieci. Po dwóch godzinach od publikacji zebrał ponad 5,5 tysiąca polubień i ponad tysiąc komentarzy.

 

Dyskusja z Dudą

W sobotę 13 czerwca Donald Tusk skrytykował na Twitterze wystąpienie Andrzeja Dudy. Podczas wiecu w Brzegu prezydent mówił o „ideologii LGBT”, która jest gorsza od bolszewizmu. Słowa te były cytowane przez media z całego świata. Tusk zarzucił Dudzie, że jego kampania prezydencka „to wstyd na cały świat”, a głowa państwa powinna dbać o reputację Polski.

Między politykami wywiązała się dyskusja – Duda zasugerował, że Tusk mógł wystartować w wyborach prezydenckich i nazwał go „cykorem”. Tusk zripostował, że interesowało go starcie z Jarosławem Kaczyńskim. Później Duda krytykował Tuska podczas wiecu w Głogówku.

PiS od kilku dni stara się skierować kampanię prezydencką w stronę konfliktu ideologicznego. Zdaniem ekspertów, ma to pomóc partii rządzącej w mobilizacji elektoratu Andrzeja Dudy. Nie jest to dla PiS nic nowego – w przeszłości partia Jarosława Kaczyńskiego straszyła przed uchodźcami.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie