Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Donald Tusk wychodzi z zaskakującą propozycją do Kaczyńskiego. Co na to prezes?

Donald Tusk powrócił z kolejnym ironicznym twittem. Tym razem były premier zwrócił się z niespodziewaną propozycją do Jarosława Kaczyńskiego. Czas opublikowania komentarza nie jest przypadkowy.

Publikowane na Twitterze, uszczypliwe wpisy Donalda Tuska stały się już częścią naszego politycznego krajobrazu. Były premier regularnie w ironiczny sposób komentuje aktualną sytuację polityczną.

Bohaterami wpisów Tuska byli już i Andrzej Duda („Jego kampania to wsyd na cały świat”) czy Mateusz Morawiecki („Z okazji Dnia Dziecka premier czyta bajki. I trzeba przyznać, że jest w tym naprawdę dobry”). Tym razem były premier zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego. Jeżeli prezes PiS używa Twittera, otrzymał zaskakującą propozycję.

Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny – napisał Donald Tusk.

https://twitter.com/donaldtusk/status/1279374739774078976

Były premier nawiązał w tym wpisie do słów Rafała Trzaskowskiego. Kandydat obozu demokratycznego na prezydenta powiedział w jednym ze swoich ostatnich wystąpień, że czas, aby z polskiej polityki odszedł Jarosław Kaczyński.

Nie ma już Donalda Tuska w polskiej polityce. I dzisiaj przyszedł czas, aby w polskiej polityce nie było Jarosława Kaczyńskiego – mówił Trzaskowski w Skierniewicach, stojąc obok pustej mównicy. Symbolizowała ona rezygnację Andrzeja Dudy z debaty, którą zaproponowały wspólnie redakcje TVN, TVN24, Onetu i WP.

W swoim przemówieniu Trzaskowski zasugerował, że Andrzej Duda nie jest politykiem niezależnym, a decyzje podejmuje za niego właśnie Jarosław Kaczyński.

Czy chcemy mieć prezydenta, który się wszystkiego boi? Boi się debaty, w której mogą paść pytania, które nie są wcześniej przygotowane? Czy chcemy mieć prezydenta, który boi się prezesa? – pytał retorycznie Rafał Trzaskowski.

Źródło: Gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie