Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk wskazuje, z kim chciałby współpracować przed wyborami. “Nie mam co do niego obaw”

Shutterstock

Donald Tusk wyraził przekonanie, że Szymon Hołownia to odpowiedni człowiek do współrządzenia. Lider PO kolejny raz podkreślił swoje obawy związane z Lewicą.

Donald Tusk był gościem radia TOK FM. Lider Platformy Obywatelskiej ma nadzieję na wyborczą współpracę ugrupowań opozycyjnych. – Dzisiaj musimy z partnerami z opozycji stworzyć projekt odbudowy Polski po PiS-ie – powiedział. Jak dodał, dzisiaj wszystkie karty są na stole i potrzebny jest spryt oraz determinacja do ułożenia odpowiedniej konstrukcji wyborczej. – Tak to poskładać, by nie zmarnować faktu, że PiS może liczyć dziś maksimum na 30 procent poparcia. Konfederacja jest dużym znakiem zapytania, ale to nadal nie jest ponad połowa wyborców – mówił Donald Tusk.

Między Platformą Obywatelską i Polską 2050 Szymona Hołowni mają miejsce przepływy elektoratu. Część wyborców, którzy w przeszłości głosowali na PO, teraz w badaniach opinii publicznej wskazuje na formację Szymona Hołowni. – Ja się na to nie obrażam – stwierdził.

Były premier odniósł się w kilku zdaniach do ugrupowania Szymona Hołowni. – Z PO osiągaliśmy 39-41 proc. Dziś mamy ponad 20 procent plus te stabilne 10-12 procent Szymona Hołowni. To są ludzie, co do poglądów których mam pełne zaufanie. Nie muszą mnie kochać i na mnie głosować, ale (…) mówiąc krótko, my dzisiaj mamy prawie 40 procent – powiedział i dodał, że to powinno wystarczyć do pokonania Zjednoczonej Prawicy.

Donald Tusk wyraził przekonanie, że Szymon Hołownia posiada “moralne fundamenty” i jest odpowiednim człowiekiem do współrządzenia po PiS-ie. – Nie mam co do niego żadnych obaw – przekonywał. Po raz kolejny podkreślił swój brak zaufania do koalicji lewicowych partii.

– Jeśli dzisiaj zgłaszam obawy, to dotyczą one dwuznaczności i dziwnych zachowań liderów Lewicy, co do których nikt dzisiaj w Polsce nie ma pewności, czy chcą urządzać Polskę po wyborach razem z PiS-em, czy chcą po nim sprzątać. A dla mnie to pytanie jest fundamentalne – zaznaczył.

Źródło: TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie