Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk uderza Kaczyńskiego w samo podbrzusze. Padły mocne słowa!

paparazzza/shutterstock

Donald Tusk znów kąsa PiS. – Jarosławie Kaczyński, wyjdź do ludzi i powiedz, co jako wicepremier od bezpieczeństwa zamierzasz zrobić z zielonymi ludzikami, atakującymi punkty szczepień – powiedział lider PO. Padły mocne słowa!

Tusk atakuje obóz władzy

Tusk wziął udział w czacie, podczas którego odpowiadał na pytania internautów. Był pytany np. o przypadki atakowania punktów szczepień przez ludzi ubranych w wojskowe mundury.

– Jestem w szoku, że rząd polski, a przede wszystkim Jarosław Kaczyński – nie dlatego, że to jest mój główny oponent, ale dlatego, że to wicepremier ds. bezpieczeństwa – od samego początku tego kryzysu szczepionkowego milczy, nabrał wody w usta, nie robi nic, żeby wyjaśnić tę sytuację – odrzekł Tusk.

Dodał, że “mamy do czynienia z typowymi zielonymi ludzikami”.

Grupy ludzi w wojskowych mundurach bez żadnych uprawnień atakują punkty szczepień, to przypomina najgorsze momenty rewolucji na Ukrainie – dodał.

“Jarosławie, wyjdź do ludzi”

Zauważył, że “używanie mundurów polskiego żołnierza, bez żadnych uprawnień, po to, żeby zastraszać lekarzy, zastraszać pielęgniarki, to jest wyjątkowo groźne, ale groźna jest też bezczynność państwa”.

– Jarosławie, wyjdź do ludzi i powiedz, co jako wicepremier odpowiedzialny za bezpieczeństwo masz zamiar z tym zrobić. Nikt z nas nie ma pewności, czy nie jest to dywersja, której źródła są poza granicami Polski, to wcale nie jest wykluczone. Oczekujemy szybkich deklaracji i decyzji – zaapelował lider Platformy.

O co jednak dokładnie mu chodzi? Jak napisała poznańska “Gazeta Wyborcza”, na terenie województwa wielkopolskiego działają już nawet stowarzyszenia, które m.in. otwarcie sprzeciwiają się Narodowemu Programowi Szczepień, zaś ich członkowie ubierają ponoć wojskowe mundury i przez to ludzie mylą ich z żołnierzami Wojska Polskiego.

Tusk sugeruje więc, że w Polsce zaczęła się wojna hybrydowa. Nie ma na myśli już tylko dezinformacji (np. teorii o chipach, które jakoby znajdują się w szczepionkach na COVID-19). Twierdzi, że w naszym kraju działają już osoby, które chcą bardziej aktywnie zaburzyć program szczepień.

Źródło: internet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie