Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk skomentował wystąpienie Mateusza Morawieckiego w PE. “Ziobro chciałby już dziś wyjść z Unii, a Kaczyński jutro”

Były szef Rady Europejskiej Donald Tusk skomentował wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na forum Parlamentu Europejskiego.

Donald Tusk zadaje kłam tezie, że Kaczyński jest mniej radykalny niż Ziobro

Jeśli widzę jakąś różnicę, to tylko taką, że Ziobro chciałby już dziś wyjść z Unii Europejskiej, a Kaczyński jutro – powiedział Donald Tusk na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zorganizował konferencję prasową, aby odnieść się do tego, co w czasie debaty w Parlamencie Europejskim powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Jest szansa na odblokowanie pieniędzy w ramach Krajowego Planu Odbudowy

Większość Polaków ma inną opinię niż rząd PiS. Europa widzi, że Polska to nie PiS.

Jest szansa, że dzięki temu strumień pieniędzy do Polski dotrze – powiedział Tusk. W ten sposób były premier uderzył w miękkie podbrzusze rządzącej formacji, która stara się wmówić Polakom, że to dzięki PiS ta rzeka pieniędzy trafi do naszego kraju.

Upór Prawa i Sprawiedliwości w dewastacji rodzimego systemu prawnego na nikim w PE nie zrobił wrażenia

Byliśmy świadkami zderzenie PiS-owskiego rządu ze ścianą. Żadne argumenty, które przedstawiciele rządu PiS-u prezentowali w czasie tej debaty, chyba nie przekonały (…), co do rzetelności argumentacji, jaką przedstawił premier Morawiecki – ocenił Donald Tusk.

Donald Tusk jako polityk ciągle ma dużą wagę na unijnych salonach

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej nie ukrywa, że regularnie korzysta ze swoich prywatnych kontaktów wśród europejskich liderów i stara się przekonać ich, aby za syf, który Prawo i Sprawiedliwość robi w Polsce nie karać milionów Polaków odebraniem środków, które w ogromnym stopniu warunkują ich jakość życia. To, że premier Mateusz Morawiecki nie radzi sobie na arenie europejskiej, było dziś widać bardzo dobrze. Nie zniwelowały tego sztuczne oklaski eurodeputowanych z jego obozu politycznego, którzy starali się wywrzeć presję na oponentów, aby nie nazywali rzeczy po imieniu.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie