Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk się nie patyczkuje, w dosadnych słowach komentuje aferę Mejzy i uderza w Kaczyńskiego. “Twórca ohydnego systemu”

Grand Warszawski / Shutterstock

Donald Tusk skomentował na konferencji prasowej sprawy związane z wiceministrem sportu Łukaszem Mejzą. Lider PO uderzył w Jarosława Kaczyńskiego.

Łukasz Mezja z rekomendacji Republikanów Adama Bielana, wchodzących w skład koalicji rządzącej, został wiceministrem sportu. Wcześniej ten resort został przez Prawo i Sprawiedliwość zlikwidowany, ale z konieczności obdzielenia stanowiskami ludzi ryjących przez rok pod Porozumieniem Jarosława Gowina, został przywrócony do użytku. Szefem ministerstwa został Kamil Bortniczuk.

Chyba nie minął tydzień, a w mediach zaczęły się pojawiać spekulacje o dziwnych interesach Łukasza Mejzy. Potem ruszyła już lawina i, co ujawnił portal WP, okazało się nowy nabytek Zjednoczonej Prawicy oferował leczenie nieuleczalnie chorym dzieciom. Marzenia o zdrowiu chciał sprzedawać po 80 tys. dolarów. Potem okazało się, że dostał unijną dotację w wysokości prawie miliona złotych na szkolenia z zakresu PR (public relations). Z niektórymi firmami biorącymi udział w szkoleniach nie da się skontaktować. Sprawa trafiła już do prokuratury.

Wczoraj Donald Tusk spotkał się z kandydatem wspólnej opozycyjnej listy na premiera Węgier, Peterem Marki-Zayem. Wśród pytań jakie pojawiły się na konferencji prasowej były również te dotyczące spraw krajowych. Nie zabrakło komentarza do oburzających praktyk Łukasza Mejzy. Jak zaznaczył lider PO “nie ma nic bardziej obrzydliwego, niż wykorzystywanie dzieci chorych na raka”.

– Wiecie dlaczego Mejza wciąż pozostaje wiceministrem? Bo ta sytuacja zupełnie nie brzydzi Jarosława Kaczyńskiego.  Właśnie ze względu ze ma takie podejście do ludzi i standardów Mejza wciąż jest w rządzie. Jeśli jest użyteczny dla Kaczyńskiego, może być taki jakim jest, ale panu Jarosławowi Kaczyńskiemu to nie przeszkadza. Nie sądziłem, że los umierających, los dzieci chorych na raka, będzie tak manifestacyjnie lekceważony przez partie rządzącą i jej lidera. To dyskwalifikuje moralnie rządzących i twórcę tego ohydnego systemu politycznej korupcji, pana Kaczyńskiego – huknął Donald Tusk, cytowany przez Onet.pl

Źródło: Onet.pl 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie