Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk powraca z urlopu z przytupem. W poniedziałek szykuje się duże wydarzenie w Gdańsku

Shutterstock

Krótki urlop, wypad do Chorwacji z wnukami i powrót do polityki. Donald Tusk z naładowanymi akumulatorami pojawi się w poniedziałek w Gdańsku.

Chwilę po tym jak Donald Tusk stanął ponownie na czele Platformy Obywatelskiej, udał się do województwa Zachodniopomorskiego. W Szczecinie powiedział, że walka o konstytucję i niezależne sądy nie ma barw partyjnych. Dodał, że niezawisłe sądy i niezależna prokuratura “są w interesie wszystkich bez wyjątku Polaków, także obecnej władzy”.

Praworządność, konstytucja, rządy prawa, niezawisłe sądy, niezależna prokuratura jest także w ich interesie. Jeśli nie rozumieją tego dzisiaj, to będą to dobrze rozumieli za dwa, trzy lata, jak ważne jest, żeby sądy i prokuratura nie były zależne od władzy politycznej – mówił Donald Tusk.

Kolejnym przystankiem na politycznej mapie byłego premiera jest Gdańsk.

https://twitter.com/Platforma_org/status/1415658433009930240

Spodziewam się, że wystąpienie przewodniczącego będzie odnosiło się do aktualnej sytuacji politycznej. Zainteresowanie spotkaniem jest duże, co widzę po reakcjach na zaproszenie. Dostaję wiadomości od ludzi z wielu miejscowości, którzy wybierają do Gdańska – mówi “Gazecie Wyborczej” Agnieszka Pomaska, wiceprzewodnicząca PO na Pomorzu. Na spotkaniu z liderem PO może się pojawić nawet kilkanaście tysięcy osób.

Jak przypomina gazeta, ostatni raz Donald Tusk przemawiał na Długim Targu 4 czerwca 2019 roku podczas wiecu Wolności i Solidarności. Uczestniczyło w nim kilkanaście tysięcy ludzi.

Z ostatniego wywiadu udzielonego TVN24, można wywnioskować, że w Gdańsku padną słowa o przywróceniu praworządności. Prawdopodobnie będzie to apel do pozostałych formacji politycznych, aby z tej kwestii uczynić sprawę fundamentalną dla całej opozycji. To będzie solidny podkład pod przyszłe porozumienie wyborcze.

Źródło – Wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie