Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk powraca z urlopu z przytupem. W poniedziałek szykuje się duże wydarzenie w Gdańsku

Shutterstock

Krótki urlop, wypad do Chorwacji z wnukami i powrót do polityki. Donald Tusk z naładowanymi akumulatorami pojawi się w poniedziałek w Gdańsku.

Chwilę po tym jak Donald Tusk stanął ponownie na czele Platformy Obywatelskiej, udał się do województwa Zachodniopomorskiego. W Szczecinie powiedział, że walka o konstytucję i niezależne sądy nie ma barw partyjnych. Dodał, że niezawisłe sądy i niezależna prokuratura “są w interesie wszystkich bez wyjątku Polaków, także obecnej władzy”.

Praworządność, konstytucja, rządy prawa, niezawisłe sądy, niezależna prokuratura jest także w ich interesie. Jeśli nie rozumieją tego dzisiaj, to będą to dobrze rozumieli za dwa, trzy lata, jak ważne jest, żeby sądy i prokuratura nie były zależne od władzy politycznej – mówił Donald Tusk.

Kolejnym przystankiem na politycznej mapie byłego premiera jest Gdańsk.

https://twitter.com/Platforma_org/status/1415658433009930240

Spodziewam się, że wystąpienie przewodniczącego będzie odnosiło się do aktualnej sytuacji politycznej. Zainteresowanie spotkaniem jest duże, co widzę po reakcjach na zaproszenie. Dostaję wiadomości od ludzi z wielu miejscowości, którzy wybierają do Gdańska – mówi “Gazecie Wyborczej” Agnieszka Pomaska, wiceprzewodnicząca PO na Pomorzu. Na spotkaniu z liderem PO może się pojawić nawet kilkanaście tysięcy osób.

Jak przypomina gazeta, ostatni raz Donald Tusk przemawiał na Długim Targu 4 czerwca 2019 roku podczas wiecu Wolności i Solidarności. Uczestniczyło w nim kilkanaście tysięcy ludzi.

Z ostatniego wywiadu udzielonego TVN24, można wywnioskować, że w Gdańsku padną słowa o przywróceniu praworządności. Prawdopodobnie będzie to apel do pozostałych formacji politycznych, aby z tej kwestii uczynić sprawę fundamentalną dla całej opozycji. To będzie solidny podkład pod przyszłe porozumienie wyborcze.

Źródło – Wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie