Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk potwierdza gotowość do debaty. “Jeśli Kaczyński wolałby schować się za Morawieckim, proszę bardzo”

Mocne słowa Donalda Tuska. PiS partią anty-niepodległościową?
fot. Shutterstock/Alexandros Michailidis

Na wczorajszej konferencji prasowej Donald Tusk odpowiadał na pytania dziennikarzy. Wśród nich pojawiło się pytanie o debatę z Mateuszem Morawieckim.

Donald Tusk zorganizował wczoraj konferencję prasowa. To był smutny dzień dla całej Polski, bowiem została przekroczona granica stu tysięcy zgonów na COVID-19. Lider Platformy Obywatelskiej zaprosił wszystkich do Parku Saskiego, żeby zapalić symboliczne znicze.

Panie Kaczyński, panie Morawiecki — jeśli jest tak, jak mówi minister zdrowia, że jesteście zwolennikami obowiązkowych szczepień, to podejmijcie taką decyzję. Jeszcze macie władzę i odpowiadacie za zdrowie obywateli. Trzeba ruszyć swoje tyłki; boicie się rządzić, to odejdźcie – mówił Donald Tusk podczas konferencji.

Na konferencji prasowej padło również pytanie, zadane przez dziennikarza Gazeta.pl, o ewentualną debatę z premierem Mateuszem Morawieckim. Lider największej partii opozycyjnej jest gotowy stanąć z szefem rządu na ubitej ziemi – Jeśli chodzi o debatę, to nie mam żadnego problemu. Nigdy od debaty nie uciekałem – odpowiedział.

Jak dodał Donald Tusk, naturalnym przeciwnikiem w debacie jest szef partii, a “nie wykonawca jego poleceń” – Od początku mojego powrotu apelowałem do faktycznego mocodawcy Jarosława Kaczyńskiego, żeby stanął do debaty. Jeśli się boi, nie będę tego komentować (…) jeśli wolałby się schować za premierem Mateuszem Morawieckim, proszę bardzo – powiedział.

Źródło: Gazeta.pl 

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie