Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk ostro o ostatnich działaniach PiS ws. pandemii. “To uderzające tchórzostwo rządu”

Grand Warszawski / Shutterstock

Przewodniczący PO Donald Tusk spotkał się dziś z członkami Rady Medycznej przy gabinecie Morawieckiego. Zadeklarował poparcie wszelkich jej rekomendacji, jeśli staną się one propozycjami rządu.

Tusk: “Rząd nie realizuje rekomendacji Rady Medycznej przy rządzie Morawieckiego”

Ta abdykacja rządu, to nic nierobienie, to uderzające tchórzostwo rządu w sprawie pandemii, ta niechęć do wzięcia jakiejkolwiek odpowiedzialności, to jest najbardziej tragiczny koszt, jaki sobie możemy wyobrazić, bo mamy najbardziej tragiczne statystyki śmiertelności – powiedział Donald Tusk po spotkaniu z medykami.

Tusk: “Ofensywa Morawieckiego spóźniona o kilka tygodni”

Lider Platformy Obywatelskiej odniósł się też do europejskiej eskapady premiera Mateusza Morawieckiego dotyczącej sytuacji na granicy z Białorusią. Powiedział też, że szef rządu powinien być teraz w Warszawie. – Prawdziwy front przebiega w każdym polskim mieście, wsi, szpitalu. Dziś miejsce premiera jest w Polsce. Dziś od decyzji premiera zależy życie dziesiątek ludzi każdego dnia. Jego zaniechanie oznacza miesięcznie setki niepotrzebnych ofiar śmiertelnych. Dziś Polska jest wśród trzech krajów z największą liczbą przypadków śmiertelnych na świecie. Tylko Rosja i Ukraina są w podobnej sytuacji – ocenił Tusk.

Marszałek Sejmu chce rozmyć odpowiedzialność PiS za fiasko walki z pandemią

Donald Tusk nie ma co do tego wątpliwości. Przewodniczący klubu parlamentarnego Borys Budka wziął jednak udział w spotkaniu po to, aby wykorzystać każdą okazję do wyrażenia aprobaty dla rekomendacji specjalistów pracujących w Radzie Medycznej przy rządzie Mateusza Morawieckiego. Największa partia opozycyjna nie chce żyrować swoim udziałem prób ucieczki od odpowiedzialności przedstawicieli obozu władzy. Afera mailowa Michała Dworczyka z imponującą regularnością uświadamia wszystkim, że nawet w tak dramatycznej sytuacji, dla PiS liczą się sondaże, nastroje, wizerunek i wydźwięk propagandowy.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie