Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk nie odpuszcza Kaczyńskiemu. Te słowa mogą rozwścieczyć prezesa

Kilka dni temu Donald Tusk nieoczekiwanie zaproponował Jarosławowi Kaczyńskiemu „długi wspólny spacer”. Była to aluzja sugerująca, by prezes PiS wycofał się z polityki. – Nie mam wątpliwości, że byłoby w Polsce lżej – skomentował swój wpis Tusk.

Chodźmy Jarosławie na długi wspólny spacer, pogadamy o dawnych czasach. To dobra chwila, aby uwolnić Andrzeja i Rafała od naszych sporów i emocji. I nie musimy brać ochrony, ze mną będziesz bezpieczny – napisał w sobotę na Twitterze Donald Tusk.

https://twitter.com/donaldtusk/status/1279374739774078976

Wpis byłego premiera nawiązywał do słów Rafała Trzaskowskiego. W jednym z przemówień kandydat obozu demokratycznego na prezydenta powiedział, że nadszedł czas, by Jarosław Kaczyński wycofał się z polskiej polityki.

Nie ma już Donalda Tuska w polskiej polityce. I dzisiaj przyszedł czas, aby w polskiej polityce nie było Jarosława Kaczyńskiego – mówił Trzaskowski w Skierniewicach.

“Polsce byłoby lżej”

Tusk nawiązał do tej wypowiedzi i swojego tweeta w rozmowie z Polsat News.

Nie mam żadnej wątpliwości, że gdyby Jarosław Kaczyński także wycofał się z czynnej polityki, byłoby w Polsce jakoś lżej. Byłoby inaczej, na pewno lepiej. Tak uważam. Myślę, że umiałbym mu to wytłumaczyć, gdyby zdecydował się na spacer, który mu zaproponowałem – powiedział były premier.

Szef Europejskiej Partii Ludowej przyznał, że tegoroczne wybory są bardzo ważne i zauważa, że dostrzegają to też Polacy.

Widać dzisiaj wyraźnie, jak bardzo Polacy przeżywają te wybory. Chodzi o bardzo ważne sprawy, dotyczące przyszłości. Nie mam żadnej wątpliwości, że ten ostry spór, momentami nawet bardzo brutalny, ma bardzo głęboki sens i on jest o przyszłości Polski. Źle byłoby, żeby to, co my niesiemy ze sobą z przeszłości, mówię tu o panu Kaczyńskim i o sobie, spory, emocje, żeby to jakoś zredukować, żeby dać młodszym szansę na to, żeby środek ciężkości z przeszłości przenieść na przyszłość. Moja decyzja sprzed wielu miesięcy o niekandydowaniu była tego praktyczny wyrazem – stwierdził Tusk.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie