Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk nie odpuścił Dudzie. Nawiązał do idiotycznej wypowiedzi prezydenta o szczepionkach

Słowa Andrzeja Dudy na temat szczepień wywołały niemałą konsternację. Od komentarza nie powstrzymał się też Donald Tusk – w swoim stylu odniósł się do kontrowersyjnej wypowiedzi prezydenta na Twitterze.

Absolutnie nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. Powiem państwu otwarcie – ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że niepowiedział Andrzej Duda podczas zorganizowanej przez TVP „debaty” w Końskich. I to ta wypowiedź wywołała niemałe zamieszanie: prezydent kraju publicznie podważył sens szczepień, swoje zdanie argumentując jakże wymownym „bo nie”.

Duda starał się wytłumaczyć z tych słów na Twitterze, ale zamiast przyznać się do przejęzyczenia, pisał coś o „manipulacji”. Słowa prezydenta zabrzmiały tym bardziej absurdalnie w kontekście tego, że wcześniej chwalił się, iż rozmawiał z Donaldem Trumpem właśnie na temat współpracy przy tworzeniu szczepionki na COVID-19.

Wypowiedź prezydenta mocno skomentowała Okręgowa Izba Lekarska.

Tocząca się kampania wyborcza nie może usprawiedliwiać promowania postaw antyzdrowotnych i szkodliwych dla zdrowia społeczeństwa, a doraźny interes polityczny nie może być ważniejszy niż zdrowie Polaków – napisała w oświadczeniu OIL.

Zareagował też Donald Tusk. W swoim stylu zamieścił uszczypliwy wpis na Twitterze.

Na to, co im dolega, szczepionki nie ma i nigdy nie będzie. Pewnie dlatego są przeciw szczepieniom – napisał były premier. Kim są „oni” – nie sprecyzował, ale wydaje się, że większych problemów z interpretacją być nie powinno. I nie chodzi tu o antyszczepionkowców.

Do słów Andrzeja Dudy odniósł się też marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki, który z wykształcenia jest lekarzem.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie