Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk nie ma wątpliwości, to będzie szansa dla PiS na utrzymanie władzy. “Wybory nie będą uczciwe”

Mocne słowa Donalda Tuska. PiS partią anty-niepodległościową?
fot. Shutterstock/Alexandros Michailidis

Lider Platformy Obywatelskiej nie ma złudzeń. – Te wybory nie będą uczciwe – powiedział Donald Tusk na spotkaniu z mieszkańcami Nakła nad Notecią.

Po krótkiej przerwie Donald Tusk kontynuuje swój objazd po Polsce. Wczoraj przez półtorej godziny odpowiadał na pytania mieszkańców Nakła nad Notecią. Była mowa o Unii Europejskiej, przywróceniu zasad praworządności, inflacji, 500 plus czy uderzenie się w piersi za podniesienie wieku emerytalnego. Pod koniec spotkania padło pytanie, czy wybory będą uczciwe?

– Nie, nie będą uczciwe. Tak jak nie były uczciwe wybory prezydenckie i tak jak nie były uczciwe poprzednie wybory parlamentarne. To nie jest moja opinia. To jest opinia międzynarodowych organizacji, które kontrolują wybory w demokratycznych państwach. Ostatnie wybory prezydenckie były opisane przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE), że w Polsce wybory były wolne, ale nieuczciwe – mówił Donald Tusk

Jak powiedział były premier, wolne wybory były w takim sensie, że nikt z opozycji nie trafił do więzienia czy nie odnotowano jawnych fałszerstw. Nieuczciwe, bo państwo wykorzystało instrumenty, które powinny być neutralne, a użyło ich do swojej kampanii.

– Tak długo jak oni będą rządzili, tak długo jak Kurski będzie rządził telewizją, tak długo jak radio publiczne będzie wyglądało tak jak wygląda, nie ma mowy o uczciwych wyborach. Najbliższe wybory też będą nieuczciwe. Mimo tego musimy zrobić wszystko, żeby mimo tego faktu wygrać, nawet w warunkach nieuczciwych wyborów – powiedział lider Platformy Obywatelskiej.

Między innymi dlatego w wyborach za dwa lata będzie się liczył każdy głos. O tym także była mowa na spotkaniu. Jako przykład podano wybory w Stanach Zjednoczonych, gdzie o elekcji decydowały pojedyncze głosy.

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie