Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk nie ma wątpliwości, kto odpowiada za śmierć kobiety w Pszczynie. Mocne słowa przewodniczącego PO

Przewodniczący PO Donald Tusk nie ma wątpliwości, że do tragedii 30-letniej kobiety w Pszczynie nie doszłoby, gdyby działania fundamentalistów.

Tusk: “W Polsce tak naprawdę to prokurator, a nie lekarz prowadzi ciążę”

– Rządzącym ideologia myli się z ludźmi. Wprowadzone przez religijną sektę pani Kai Godek prawo powoduje ludzką śmierć. Nie mam wątpliwości, kto odpowiada za to i inne zdarzenia tego typu. Nie da się zrzucić odpowiedzialności na lekarzy, bo oni też są w pewnym sensie ofiarami tego nieludzkiego prawa – powiedział Donald Tusk na konferencji prasowej.

Atmosfera zastraszenia jest tworzona zarówno przez polityków PiS, jak i przez środowiska, które są nieformalnym zapleczem formacji Jarosława Kaczyńskiego.

Sekta Kai Godek

To opętanie przez quasi religijne sekty i politycy wykonujący rekomendacje tych sekt jest naprawdę przerażające. Widzimy, jak owładnięte ideologią aktywistki wyciągają ręce po kolejne ofiary. Póki tymi sprawami rządzić będzie pani Godek, czy ksiądz Rydzyk, to ten rząd będzie kulił ogon. PiS sprzedał się kompletnie tej sekcie – dodał Donald Tusk. Lider największej partii opozycyjnej słusznie napiętnował abdykację PiS z tematu aborcji tuż po decyzji Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Prezes Kaczyński najwyraźniej doszedł do wniosku, że antyaborcyjni radykałowie dobrze spełniają swoją rolę i on już nie musi się w to angażować.

Jutro w całej Polsce demonstracje przeciwników obecnej sytuacji kobiet w naszym kraju

Mamy już czarno na białym, że radykalizm zabija. Wiemy, że tragedii podobnych do tej, która wydarzyła się w Pszczynie, będzie więcej i że to tylko kwestia czasu. Jeśli dołożymy do tego bierność, obojętność i brak empatii osób sprawujących władzę w naszym kraju, mamy gotowy przepis na drastyczny wzrost społecznego niepokoju. Dlatego jutrzejsze demonstracje nie powinny nikogo ani dziwić, ani oburzać. Musiałyby jednak mieć niewidzianą dotychczas na polskich ulicach frekwencję, aby obecna władza zaniechała antyaborcyjnej krucjaty i ustanowiła prawo zgodne z medycznymi standardami XXI w.

Na temat aborcji prędzej czy później czeka nas ogólnopolskie referendum

Nie należy ulegać wrzaskom lewicowych aktywistów, że aborcja to prawo człowieka, a nad prawami człowieka nie przeprowadza się debaty i głosowania. Jeśli chcemy być naprawdę cywilizowanym krajem i ustanowić prawo, które wprowadzi wszelkie adekwatne procedury medyczne oraz da lekarzom i kobietom wyłączne prawo decyzji, władza (każda władza) musi mieć na to zgodę 50% +1 osoby uprawnionej do głosowania. Tylko tak ustanowione reguły będą odporne na postawy skrajne i niegodne. Trzeba wykazać się nie tylko przyzwoitością i zdrowym rozsądkiem, ale także pragmatyzmem.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie