Polityka i Społeczeństwo

Donald Tusk mówił o Lechu Kaczyńskim. Pseudosędzia TK strasznie oburzona. “Tak działa Zło”

Skandaliczna odezwa Pawłowicz. Nie uwierzycie do kogo porównała imigrantów
fot. youtube

Donald Tusk wspominał w piątek swoją rozmowę z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Jego słowa skrytykowała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz.

Tusk mówi o Lechu Kaczyńskim

Przypomnijmy, że podczas piątkowego wywiadu dla TVN24 Tusk przypomniał swoją rozmowę z byłym prezydentem.

Co do prawdziwych intencji Jarosława Kaczyńskiego, to ja nie mówię o moich domysłach. Mam za sobą lata doświadczeń i także rozmów z jego bratem – zmarłym prezydentem Lechem Kaczyńskim, który sam mnie przestrzegał, mówiąc: “uważaj, bo Jarosław, on za bardzo Unii nie kocha – mówił lider PO.

Wszystko miało mieć ponoć miejsce na Helu w 2007 r.

Ówczesny prezydent Lech Kaczyński zaprosił mnie na spotkanie, a stawką było podpisanie traktatu lizbońskiego. Zawisła groźba w powietrzu, że to się zakończy referendum – wspominał dalej Tusk. – Skomplikowana historia, ale wyraźnie dawał (Lech Kaczyński – przyp. red.) do zrozumienia, że o ile on jest, może nie euroentuzjastą, ale zdecydowanie zwolennikiem obecności Polski w UE, to jego brat jest co najmniej eurosceptykiem – dodał.

Dziennikarz, który rozmawiał z politykiem PO, zauważył szybko, że te słowa rozjuszą PiS.

– Wie pan, że Jarosław Kaczyński, jak dzisiaj to usłyszy, to powie, że to jest skandal, że to wbijanie klina między nim a zmarłym tragicznie bratem i że to jest nie fair – powiedział.

Szczerze powiedziawszy emocje Jarosława Kaczyńskiego są dla mnie wielokrotnie mniej istotne niż przyszłość Polski – odpowiedział mu jednak Tusk.

Pawłowicz bierze sprawy w swoje ręce

Jednym z pierwszym polityków, którzy zaatakowali za te słowa Tuska, była Krystyna Pawłowicz. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego i była posłanka PiS nie kryła złości.

Prowokacjom mającym zadać innym możliwie duży ból, uderzającym w najczulsze miejsca ich duszy nie będzie końca… A może atakowany nie wytrzyma? Jeśli pęknie mu serce – wygrana prowokatora. Tak działa Zło…

– napisała sędzia TK na Twitterze.

Źródło: TVN24

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie